Zrobiła to! Iga Świątek po raz trzeci z rzędu wygrała turniej w Dausze

Iga Światek wygrała turniej WTA w Dausze po raz trzeci z rzędu.

Iga Świątek wygrała turniej w Dausze! Polska tenisistka pokonała w finale Jelenę Rybakinę 2:0 (7:6, 6:2). To trzecia z rzędu wygrana liderki rankingu WTA w rywalizacji na twardych kortach w Katarze.

Pierwszy set znacznie lepiej rozpoczęła Kazaszka. Rybakina przełamała Polkę już przy jej pierwszym serwisie. Później po kilku zaciętych gemach i jeszcze jednym przełamaniu czwarta tenisistka światowego rankingu wyszła na prowadzenie 4:1. Wtedy wydarzył się niecodzienny incydent. Rybakina zraniła się rakietą w nogę przy serwisie. Potrzebna była przerwa medyczna na założenie opatrunku. To ewidentnie wybiło z rytmu reprezentantkę Kazachstanu, co skrzętnie wykorzystała Świątek.

Liderka rankingu WTA przejęła inicjatywę i poszła za ciosem. Wygrała cztery piłki z rzędu i wyszła na prowadzenie 5:4. Rybakina doprowadziła do wyrównania. Po dwóch przełamaniach z obu stron stało się jasne, że zwyciężczynię tej partii wyłoni tie-break. Lepiej rozpoczęła go Polka, która wypracowała sobie dwie piłki setowe. Obie jednak Kazaszka obroniła. Później zaczęła się wyrównana walka, podczas której Rybakina nie wykorzystała swojej piłki setowej. Ostatecznie więcej zimnej krwi zachowała Świątek. Obrończyni tytułu wygrała w tie-breaku 10-8 i w całym secie 7:6.

W drugim secie Polka przełamała rywalkę już w trzecim gemie, a potem wyszła na prowadzenie 3:1. Rywalizacja w drugiej partii stała na bardzo wysokim poziomie. Obie zawodniczki zaprezentowały kilka spektakularnych wymian, w których jednak większą skutecznością wykazywała się Świątek. W końcu doprowadziła do stanu 5:2. Ostatniego gema Polka rozegrała koncertowo. Świątek wygrała 2:0 (7:6, 6:2) i zapisała na swoim koncie trzecie z rzędu zwycięstwo w turnieju Katarze. Jednocześnie jest to jej 18. tytuł w karierze w turnieju rangi WTA.