Widzew lepszy w derbach Łodzi!

ŁKS przegrał z Widzewem w niedzielnych derbach Łodzi. Podopieczni Daniela Myśliwca wygrali 2:0. Skrót derbów Łodzi w załączonym materiale wideo.

Przez 45 minut żadnej z drużyn nie udało się stworzyć bramkowej okazji, przez co zarówno debiutujący w Widzewie 36-letni bramkarz Rafał Gikiewicz, jak i wracający między słupki ŁKS 17 lat młodszy Aleksander Bobek w zasadzie ani razu nie musieli interweniować.

Więcej zaczęło dziać się w drugiej połowie, w której od początku lepsze wrażenie sprawiali piłkarze Daniela Myśliwca. Najpierw w 50. minucie po strzale zza pola karnego Hiszpan Fran Alvarez trafił w słupek. Cztery minuty później pomocnik gości zacentrował piłkę w pole karne ŁKS, gdzie walkę o górną piłkę wygrał jego rodak Jordi Sanchez i precyzyjnym uderzeniem głową dał Widzewowi prowadzenie.

Prowadzenie ekipy z al. Piłsudskiego próbowali podwyższyć Bartłomiej Pawłowski i Antoni Klimek, ale dobrze interweniował Bobek. W końcu, w drugiej minucie doliczonego czasu gry, bramkarza gospodarzy pokonał Portugalczyk Fabio Nunes, który ustalił wynik 70. derbów Łodzi.

Skrót meczu ŁKS - Widzew 0:2

ŁKS Łódź - Widzew Łódź 0:2 (0:0)
Bramka: Jordi Sanchez Ribas 54, Fabio Nunes 90+2

ŁKS Łódź: Aleksander Bobek - Bartosz Szeliga, Rahil Mammadov, Marcin Flis, Riza Durmisi - Pirulo (60. Jędrzej Zając), Adrien Louveau (60. Thiago Ceijas), Michał Mokrzycki (76. Engjell Hoti), Dani Ramirez (76. Stipe Juric), Husein Balic (88. Kamil Dankowski) - Kay Tejan.

Widzew Łódź: Rafał Gikiewicz - Paweł Zieliński, Mateusz Żyro, Juan Ibiza, Andrejs Ciganiks - Fabio Nunes (90+8. Kamil Cybulski), Marek Hanousek (39. Dominik Kun), Fran Alvarez, Bartłomiej Pawłowski (90+8. Noah Diliberto), Dawid Tkacz (86. Antoni Klimek) - Jordi Sanchez (86. Imad Rondic).

Żółte kartki: Adrien Louveau - Fran Alvarez, Andrejs Ciganiks, Kamil Cybulski.

Sędzia: Szymon Marciniak (Płock). Widzów: 14 893.