Jeden świetny set to za mało... Domowa porażka siatkarek ŁKS w ćwierćfinale Ligi Mistrzyń

Robert MurawskiSiatkówka
Siatkarka ŁKS Commercecon Łódź Valentina Diouf oraz Dana Rettke i Paola Ogechi Egonu z Allianz Vero Volley Milano podczas pierwszego meczu ćwierćfinałowego Ligi Mistrzyń.

ŁKS Commercecon Łódź przegrał z Allianz Vero Volley Milano 1:3 w pierwszym meczu ćwierćfinału Ligi Mistrzyń siatkarek. Łodzianki dały popis gry w drugim, pewnie wygranym secie, w pozostałych jednak dominowała drużyna z Mediolanu. W zespole ŁKS do gry po dłuższej przerwie wróciła Zuzanna Górecka. Rewanż zostanie rozegrany 29 lutego we Włoszech.

Po nerwowym początku (3:7), łodzianki odrobiły straty (8:8), ale nie utrzymały długo kontaktu z rywalkami. Siatkarki Vero Volley odpowiedziały serią sześciu wygranych akcji (9:15) i przejęły inicjatywę. Gospodynie popełniały sporo błędów, kilka razy dały się zatrzymać blokiem i nie zdołały nawiązać w tej partii wyrównanej walki. Zdecydowane zwycięstwo ekipy z Mediolanu przypieczętowała mocnym atakiem Paola Egonu (18:25).

Druga odsłona to koncertowa gra siatkarek ŁKS Commercecon. Gospodynie szybko uzyskały przewagę, gdy asa posłała Valentina Diouf, było 10:6; po ataku Amandy Campos w końcową linię – 15:9, a później znów asa dołożyła Diouf (20:13). Łodzianki miały wyraźną przewagę w ataku, dobrze broniły, popełniały mniej błędów i lepiej punktowały zagrywką. W efekcie zdominowały tego seta, a skuteczny atak Diouf oznaczał wygraną 25:14.

W trzeciej partii role się odwróciły. Podrażniona drużyna z Mediolanu od początku zaczęła dyktować warunki gry (1:5), a siatkarki ŁKS nie były w stanie znaleźć sposobu na rozpędzone i skutecznie grające rywalki. W grze łodzianek było kilka przebłysków, nie dało to jednak szansy na odrobienie powiększającej się różnicy punktowej (12:17, 15:21). Serwis gospodyń w siatkę zakończył tę jednostronną partię (18:25).

Kolejny set od mocnego uderzenia rozpoczęły siatkarki Vero Volley. Serią dobrych zagrywek popisała się Alessia Orro i było 1:8. Takie otwarcie ułatwiło zadanie przyjezdnym, które w dalszej części seta kontrolowały sytuację. W środkowej części seta różnica oscylowała wokół dziesięciu oczek. Orro wywalczyła piłkę meczową, a skuteczny atak Egonu zakończył to spotkanie (14:25).

Skrót meczu ŁKS Commercecon - Vero Volley:

Najwięcej punktów: Valentina Diouf (22), Aleksandra Gryka (10) – ŁKS Commercecon; Dana Rettke (16), Paola Egonu (14), Miriam Sylla (14), Laura Heyrman (12) – Allianz Vero Volley. W statystykach warto zwrócić uwagę na dominację przyjezdnych w bloku (3–14). MVP: Alessia Orro.

ŁKS Commercecon Łódź – Allianz Vero Volley Milano 1:3 (18:25, 25:14, 18:25, 14:25)

ŁKS Commercecon: Aleksandra Gryka, Roberta Ratzke, Aleksandra Dudek, Kamila Witkowska, Valentina Diouf, Amanda Campos – Paulina Maj-Erwardt (libero) oraz Paulina Zaborowska, Anastazja Hryszczuk, Zuzanna Górecka, Julita Piasecka. Trener: Alessandro Chiappini.
Vero Volley: Alessia Orro, Miriam Sylla, Dana Rettke, Paola Egonu, Kara Bajema, Laura Heyrman – Teodora Pusić (libero) oraz Helena Cazaute, Vittoria Prandi. Trener: Marco Gaspari.