Zdecydowane zwycięstwo Barkomu! Siatkarze z Olsztyna zaczęli grać dopiero w trzecim secie

Robert MurawskiSiatkówka
Barkom Każany Lwów pewnie pokonał Indykpol AZS Olsztyn.

Drużyna Barkom-Każany Lwów pokonała Indykpol AZS Olsztyn 3:0 w spotkaniu 25. kolejki PlusLigi. Siatkarze trenera Ugisa Krastinsa pewnie wygrali dwa pierwsze sety, a olsztynianie wyrównaną walkę zdołali nawiązać dopiero w trzeciej partii.

Drużyna ze Lwowa przeważała od początku premierowej odsłony (7:3). Miała przewagę w ataku, a rywale ułatwiali jej zadanie błędami własnymi. W efekcie w środkowej części seta Barkom odskoczył na pięć oczek (18:13), a w końcówce kontrolował sytuację. Seta zamknął asem serwisowym Ilia Kowalow (25:19).

W drugiej odsłonie obraz gry nie uległ zmianie. Siatkarze Barkomu grali skuteczniej, popełniali mniej błędów i bardzo szybko wypracowali sobie solidną zaliczkę. Po serii wygranych akcji przy zagrywkach Denissa Petrovsa prowadzili 13:6, a później asa dołożył Wasyl Tupczi (17:10). Słabo dysponowani olsztynianie nie byli już w stanie odrobić takiej straty, a w ostatniej akcji seta popełnili błąd w ataku (25:17).

Trzeci set był zdecydowanie bardziej wyrównany od poprzednich. Co prawda nadal przewagę miała drużyna ze Lwowa, ale siatkarze Indykpolu AZS trzymali kontakt z rywalami i kilka razy odrabiali straty (10:10, 18:18). Losy tej partii rozstrzygnęły się w końcówce. Luciano Palonsky asem serwisowym wywalczył piłkę meczową (24:23), ale po chwili Manuel Armoa rozpoczął grę na przewagi. W niej skutecznie zaatakowali Tupczi oraz Kowalow i Barkom rozstrzygnął losy seta i całego spotkania (26:24).

Skrót meczu Barkom-Każany - Indykpol AZS:

Najwięcej punktów: Vasyl Tupchii (14), Luciano Palonsky (11) – Barkom-Każany; Manuel Armoa (15) – Indykpol AZS. MVP: Luciano Palonsky (10/17 = 59% skuteczności w ataku + 1 as).

Barkom-Każany Lwów – Indykpol AZS Olsztyn 3:0 (25:19, 25:17, 26:24)

Barkom-Każany: Mousse Gueye, Deniss Petrovs, Luciano Palonsky, Vladyslav Shchurov, Vasyl Tupchii, Ilia Kovalov – Yaroslav Pampushko (libero) oraz Vitalii Kucher, Kristers Dardzans. Trener: Ugis Krastins.
Indykpol AZS: Moritz Karlitzek, Szymon Jakubiszak, Alan Souza, Manuel Armoa, Cezary Sapiński, Karol Jankiewicz – Kuba Hawryluk (libero) oraz Kamil Szymendera, Joshua Tuaniga, Jakub Majchrzak. Trener: Javier Weber.

Wyniki meczów 25. kolejki PlusLigi:

2024-02-29: MKS Ślepsk Malow Suwałki – PGE GiEK Skra Bełchatów 3:2 (21:25, 25:13, 18:25, 25:19, 15:10)
2024-03-09: GKS Katowice – Asseco Resovia Rzeszów 2:3 (25:21, 25:20, 20:25, 25:27, 9:15)
2024-03-09: Trefl Gdańsk – Jastrzębski Węgiel 3:2 (20:25, 30:28, 28:26, 20:25, 15:13)
2024-03-09: Barkom Każany Lwów – Indykpol AZS Olsztyn 3:0 (25:19, 25:17, 26:24)
2024-03-10: Bogdanka LUK Lublin – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (niedziela, godzina 14.45; transmisja – Polsat Sport)
2024-03-10: Projekt Warszawa – Aluron CMC Warta Zawiercie (niedziela, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport)
2024-03-10: KGHM Cuprum Lubin – PSG Stal Nysa (niedziela, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport)
2024-03-11: Enea Czarni Radom – Exact Systems Hemarpol Częstochowa (poniedziałek, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport).