To mogła być akcja kolejki PlusLigi! Spektakularna obrona libero, a później... (WIDEO)

Robert MurawskiSiatkówka
Voitto Koykka wylądował za bandami reklamowymi.

W meczu Trefl Gdańsk – Jastrzębski Węgiel (3:2) nie brakowało efektownych akcji. Jedną z nich była wymiana z trzeciego seta, w której spektakularną obroną popisał się libero gdańskiego klubu Voitto Koykka.

Sytuacja miała miejsce przy stanie 6:4 w trzecim secie. Libero Trefla pobiegł za bandy reklamowe i zdołał wybronić piłkę, ale jego spektakularna interwencja poszła na marne. Długą wymianę zakończył autowy atak Kewina Sasaka... Gdyby nie ten minimalny błąd, z pewnością mogłaby ona kandydować do miana akcji 25. kolejki PlusLigi.

Konfrontacja Trefla Gdańsk z Jastrzębskim Węglem przyniosła sporo emocji, zaciętej walki, zwrotów akcji oraz efektownych wymian. Gdańszczanie wygrali to spotkanie 3:2.