Legia Warszawa znowu straciła punkty! Polski klasyk rozstrzygnięty w doliczonym czasie

Widzew Łódź pokonał Legię Warszawa 1:0 w meczu 24. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Decydujący gol padł w doliczonym czasie gry. Skrót meczu Widzew - Legia w załączonym materiale wideo.

Choć Legia Warszawa w trzech spotkaniach PKO BP Ekstraklasy zdobyła zaledwie trzy punkty, to nadal mogła z łatwością nadrobić straty do czołówki tabeli. Wszystko dzięki korzystnym wynikom pozostałych ekip, które biją się o mistrzostwo Polski. Trzeba było jednak wygrać na wyjeździe z Widzewem w Łodzi.

Widzew przegrał cztery mecze z rzędu z Legią na własnym stadionie i z pewnością chciał przerwać tę niekorzystną serię.

Od początku przewagę miała Legia, która nawet trafiła do siatki, lecz gol nie został uznany z powodu spalonego. Goście mieli kilka sytuacji, ale żadnej z nich nie potrafili wykorzystać.

Od pewnego momentu wydawało się, że polski klasyk zakończy się bezbramkowym remisem. Wtedy jednak nadeszła trzecia minuta doliczonego czasu gry. W polu karnym niepilnowany znalazł się Fran Alvarez, który mocnym uderzeniem pokonał Dominika Hładuna.

Skrót meczu Widzew - Legia 1:0

To pierwsza wygrana Widzewa nad Legią od 2000 roku. Goście tym samym tracą aż siedem punktów do pierwszej w tabeli Jagiellonii Białystok.

Widzew Łódź - Legia Warszawa 1:0 (0:0)
Bramka: Fran Alvarez 90+3.

Widzew Łódź: Rafał Gikiewicz - Lirim Kastrati (46. Paweł Zieliński), Mateusz Żyro, Serafin Szota, Luis da Silva (75. Andrejs Ciganiks) - Fabio Nunes (90+7. Mato Milos), Fran Alvarez, Dominik Kun (75. Marek Hanousek), Bartłomiej Pawłowski, Antoni Klimek (90+7. Dawid Tkacz) - Imad Rondic.

Legia Warszawa: Dominik Hładun - Radovan Pankov, Rafał Augustyniak, Yuri Ribeiro - Paweł Wszołek (90+1. Gil Dias), Bartosz Kapustka, Juergen Elitim (90+1. Qendrim Zyba), Ryoya Morishita - Josue, Blaz Kramer (59. Wojciech Urbański), Marc Gual (77. Maciej Rosołek).

Żółte kartki: Lirim Kastrati - Juergen Elitim, Radovan Pankov.

Sędzia: Szymon Marciniak (Płock). Widzów: 17 481.