Aryna Sabalenka wykonała zadanie! 17-latka bez szans

Aryna Sabalenka pokonała Mirrę Andriejewą w ćwierćfinale turnieju WTA w Madrycie. Druga zawodniczka świata pewnie wygrała w dwóch setach.

Sabalenka miała za sobą arcytrudne spotkanie z Danielle Collins, które wygrała w trzech setach. Z kolei 17-letnia Andriejewa również eliminowała mocne zawodniczki, takie jak Linda Noskova, Marketa Vondrousova czy Jasmine Paolini.

Pierwszy set środowego ćwierćfinału był wyrównany tylko do trzeciego gema. W kolejnym Sabalenka przełamała Rosjankę, a chwilę później powtórzyła ten wyczyn. Dzięki temu wygrała 6:1 i do kolejnej partii przystępowała z dużą przewagą psychologiczną.

W drugiej partii młoda Rosjanka nieco dłużej wytrzymała tempo narzucone przez drugą rakietę świata. Przy stanie 2:2 została jednak przełamana. Andriejewa nie była w stanie przeciwstawić się sile Sabalenki. Białorusinka nie dawała przeciwniczce nawet cienia nadziei. Faworytka utrzymała przewagę do samego końca, nie pozwalając Rosjance nawet na jedną szansę na przełamanie.

W półfinale Sabalenka zmierzy się z Jeleną Rybakiną.