Niespodzianka w Madrycie! Carlos Alcaraz odpadł z turnieju

Carlos Alcaraz odpadł z turnieju ATP w Madrycie!

Carlos Alcaraz odpadł z turnieju ATP w Madrycie! Faworyt hiszpańskiej publiczności przegrał w ćwierćfinale w trzech setach z Andriejem Rublowem.

Po pierwszym secie nic nie wskazywało na niespodziankę. Alcaraz wygrał bowiem 6:4 i wyszedł na prowadzenie. Później niespodziewanie do głosu doszedł Rublow, który najpierw doprowadził do remisu w setach (6:3), a następnie pewnie wygrał decydującą partię - 6:2.

Alcaraz wygrał dwie poprzednie edycje turnieju w Madrycie - w 2022 i 2023 roku.

W półfinale Rublow zagra z lepszym z meczu Taylor Fritz - Francisco Cerundolo. Amerykanin we wcześniejszej rundzie wyeliminował Huberta Hurkacza.

Carlos Alcaraz - Andriej Rublow 6:4, 3:6, 2:6