5:0 w meczu PKO BP Ekstraklasy! Koniec świetnej serii

Koniec zwycięskiej passy Górnika Zabrze.

Koniec zwycięskiej passy Górnika Zabrze. Podopieczni Jana Urbana przegrali w Krakowie z tamtejszą Cracovią aż 0:5. Skrót meczu Cracovia - Górnik Zabrze 5:0 w załączonym materiale wideo.

W 4. minucie Cracovia wywalczyła rzut rożny, Michał Rakoczy posłał precyzyjną centrę, a Patryk Makuch strzałem głową skierował piłkę do bramki.

Chwilę później napastnik "Pasów" mógł podwyższyć prowadzenie, lecz trafił w słupek. Potem dobrych okazji nie wykorzystali David Kristjan Olafsson i Otar Kakabadze. Ich strzały były minimalne niecelne.

Gospodarzom udało się jednak zejść na przerwę przy 2-bramkowym prowadzeniu. W 43. minucie Rakoczy znowu świetnie dośrodkował z kornera, ale tym razem piłkę do bramki skierował stoper Górnika Rafał Janicki.

W przerwie trener Jan Urban dokonał dwóch zmian, ale nie wpłynęło to na poprawę gry gości. W 53. minucie Soichiro Kozuki zbyt lekko wybijał piłkę. Dopadł do niej Otar Kakabadze i strzałem w krótki róg zaskoczył Daniela Bielicę.

Rzuty rożne wykonywane przez Rakoczego były dla Górnika zabójcze. W 68. minucie kapitan "Pasów" zaliczył w tym meczu trzecią asystę. Tym razem przy trafieniu Kamila Glika.

Końcówkę meczu goście grali w "10", gdyż Lawrence Ennali w odstępie dwóch minut otrzymał dwie żółte kartki. Cracovia szybko to wykorzystała i po akcji dwóch rezerwowych – Filipa Rózgi i Janiego Atanasova – zdobyła piątą bramkę.

W 85. minucie na boisku pojawił się Paweł Jaroszyński, dla którego był to setny występ w meczu ekstraklasy.

Skrót meczu Cracovia - Górnik 5:0

Piłkarze Cracovii tym zwycięstwem znacznie poprawili swoją sytuację w walce o utrzymanie i sprawili prezent trenerowi Dawidowi Kroczkowi, który obchodził w piątek 35. urodziny.

Cracovia - Górnik Zabrze 5:0 (2:0)

Bramki: Patryk Makuch 4, Rafał Janicki 43 (gol samobójczy), Otar Kakabadze 53, Kamil Glik 68, Jani Atanasov 84

Cracovia: Lukas Hrosso - Virgil Ghita, Kamil Glik, Andreas Skovgaard - Otar Kakabadze, Patryk Sokołowski (85. Mikkel Maigaard), Karol Knap (70. Jani Atanasov), David Kristjan Olafsson (85. Paweł Jaroszyński) - Patryk Makuch (77. Filip Rózga), Benjamin Kallman (85. Mateusz Bochnak), Michał Rakoczy.

Górnik Zabrze: Daniel Bielica - Boris Sekulic (76. Paweł Olkowski), Kryspin Szcześniak, Rafał Janicki, Erik Janza (46. Soichiro Kozuki) - Kamil Lukoszek, Dani Pacheco (76. Filipe Nascimento), Szymon Czyż (25. Lukas Podolski), Damian Rasak, Lawrence Ennali - Adrian Kapralik (46. Sebastian Musiolik).

Żółte kartki: Michał Rakoczy, Filip Rózga, Jani Atanasov - Kamil Lukoszek, Lawrence Ennali.

Czerwona kartka za drugą żółtą: Lawrence Ennali 80

Sędzia: Łukasz Kuźma (Białystok). Widzów 12 346.