Ogromne emocje i gorący doping. Oto najważniejsze momenty finału Fortuna Pucharu Polski

W czwartek 2 maja odbył się finał Fortuna Pucharu Polski. Wisła Kraków po dogrywce pokonała na PGE Narodowym Pogoń Szczecin 2:1. Przypominamy najważniejsze momenty tego arcyważnego spotkania.

Pierwszego gola w tym spotkaniu kibice obejrzeli dopiero w 75. minucie. To właśnie wtedy do bramki Wisły Kraków trafił Efthymios Koulouris. Grecki piłkarz wykorzystał błąd obrońców "Białej Gwiazdy" i pewnym strzałem zapewnił swojej drużynie prowadzenia.

Gol Efthymiosa Koulourisa:

Wydawało się, że Pogoń sięgnie po upragnione trofeum. Wtedy jednak do akcji wkroczył Eneko Satrustegui, który wpisał się na listę strzelców w dziewiątej minucie doliczonego czasu gry. Dzięki temu trafieniu o wyniku finału Fortuna Pucharu Polski musiała zadecydować dogrywka.

Gol Eneko Satrusteguiego:

Jeden z najważniejszych meczów w świecie polskiej piłki nożnej zakończył się sporą niespodzianką. Po trofeum sięgnęła bowiem Wisła Kraków, która obecnie rywalizuje na drugim najwyższym poziomie rozgrywkowym w Polsce. Triumf ekipie ze stolicy Małopolski zapewnił Angel Rodado, który trafił do bramki rywali w 93. minucie.

Gol Angela Rodado:

Tym samym po zwycięstwo w prestiżowych rozgrywkach sięgnęła Wisła Kraków, która dzięki temu w przyszłym sezonie będzie mogła rywalizować w europejskich pucharach. Gorycz porażki musieli natomiast przełknąć zawodnicy Pogoni Szczecin, którzy nadal czekają na pierwsze trofeum w klubowej gablocie.

Skrót meczu Pogoń Szczecin - Wisła Kraków:

Jednym z głównych bohaterów tegorocznego finału Fortuna Pucharu Polski byli kibice. Fani obu zespołów z całych sił dopingowali swoich ulubieńców, dzięki czemu starcie na PGE Narodowym odbywało się we wspaniałej atmosferze. Czwartkowy mecz bez wątpienia można nazwać świętem polskiej piłki nożnej.