MŚ w hokeju: Wyniki i skróty piątkowych meczów - 10.05

Mateusz TudekZimowe

W Czechach rozpoczęły się mistrzostwa świata w hokeju na lodzie. Za nami pierwsze mecze imprezy. Zwycięstwa odniosły m.in. reprezentacje Niemiec i Szwajcarii. Oto wyniki i skróty piątkowych meczów MŚ w hokeju.

Pierwsze trafienie mundialu padło w meczu Szwajcarii z Norwegią. Jego autorem był Sven Andrighetto. Ostatecznie w spotkaniu padło siedem goli. "Helweci" strzelili ich pięć, a Norwegowie dwa. Równolegle rozgrywane było hitowe starcie Niemiec ze Słowacją. Na bramki kibice musieli poczekać do drugiej tercji. Wtedy obie drużyny zaczęły podejmować śmielsze poczynania ofensywne. Przełożyło się to na końcowy wynik 6:4. Ze zwycięstwa cieszyli się Niemcy.

Cenną wygraną do swojego wygrana do swojego dorobku dopisali Szwedzi. Reprezentacja "Trzech Koron" pokonała USA 5:2. Jeśli chodzi o mecz Czechy - Finlandia, to po trzech tercjach na tablicy wyników widniał bezbramkowy remis. Dogrywka również nie przyniosła rozstrzygnięcia. O rezultacie musiały zdecydować rzuty karne.

Więcej zimnej krwi zachowali w nich gospodarze. Dwa gole wystarczyły do tego, by cieszyć się ze zwycięstwa.

MŚ w hokeju: Wyniki i skróty piątkowych meczów - 11.05

Szwajcaria - Norwegia 5:2

Bramki: Andrighetto 12, Loeffel 25, Senteler 29, Scherwey 34, Niederreiter 52 - Vikingstad 15, Brandsegg-Nygard 59

Słowacja - Niemcy 4:6

Bramki: Hrivik 37, Fehervary 39, Hudacek 55, Sukel 60 - Kahun 30, Muller 33, Kalble 40, Michaelis 45, Pfoderl 57, Eder 60

Szwecja - USA 5:2

Bramki: Eriksson Ek 9, 60, Raymond 24, Johansson 37, Hedman 59 - Werenski 33, Nelson 44

Czechy - Finlandia 0:0 (rz.k. 2:0)

Wykorzystane karne: Kase, Cervenka