Sukces polskich siatkarzy! Pierwszy raz zagrali razem i wywalczyli medal

Robert MurawskiSiatkówka
Maciej Rudol i Filip Lejawa zajęli 3. miejsce w turnieju Beach Pro Tour Futures.

Trzecie miejsce w turnieju Beach Pro Tour Futures zajął duet Maciej Rudol i Filip Lejawa. W meczu o brązowy medal polscy siatkarze plażowi pokonali francuski duet Elouan Chouikh, Tom Altwies 2:1. Dla Polaków był to pierwszy wspólny turniej.

Maciej Rudol i Filip Lejawa w fazie grupowej zanotowali jedno zwycięstwo i jedną porażkę, co dało mu awans do meczu o ćwierćfinał. Przez dwa pierwsze etapy fazy pucharowej biało-czerwoni przeszli jak burza, nie tracąc seta, jednak w półfinale musieli uznać wyższość duńskiej pary Mads Mollgaard, Nicolai Hovmann.

Mecz o trzecie miejsce z francuskim duetem Polacy rozpoczęli nie najlepiej, ale poprawili się w kolejnych setach i odnieśli sukces w pierwszym wspólnym turnieju. Wygrali 2:1 (16:21, 21:16, 15:11) i sięgnęli po brązowy medal turnieju.

Imprezę w Madrycie, gdzie rywalizowali tylko mężczyźni, wygrali Włosi Davis Krumins i Marco Caminati. W finale pokonali Duńczyków 2:0 (21:17, 21:17).

Rozgrywki Futures są turniejami najniższej rangi w cyklu Beach Pro Tour. W tym sezonie pięć takich imprez odbędzie się w Polsce – po dwie w Krakowie i Warszawie oraz jedna w Myślenicach. Kraj nad Wisłą po raz pierwszy zorganizuje także rozgrywki drugiej rangi Challenge w Starych Jabłonkach. Najbliższym turniejem elity będzie impreza w portugalskim Espinho w dniach 22–26 maja.