Hubert Hurkacz w ćwierćfinale! Emocjonujące widowisko w Rzymie

Hubert Hurkacz - Sebastian Baez. Kto wygrał? Wynik meczu ATP w Rzymie

Hubert Hurkacz pokonał Sebastiana Baeza 5:7, 7:6(7-4), 6:4 po emocjonujących trzech setach podczas turnieju ATP w Rzymie i awansował do ćwierćfinału włoskich zawodów. Wrocławianin w następnej rundzie zmierzy się Tommym Paulem.

Pierwsze minuty wtorkowego spotkania nie potoczyły się po myśli polskiego tenisisty. Przegrany serwis oraz szybkie gemy na korzyść Baeza sprawiły, że Hurkacz był w dość trudnej sytuacji, choć raz popisał się niecodziennym zagraniem, które spotkało się z ogromną aprobatą fanów. Przełom przyszedł po emocjonującym ósmym gemie, gdy Polak rozstrzygnął losy tej partii na swoją korzyść cały czas utrzymując kontakt punktowy.

Odrobiona strata szybko została jednak zniwelowana. Baez najpierw doprowadził do remisu, a następnie miała aż trzy piłki na przełamanie. Niestety wiele błędów w tym fragmencie popełniał Hurkacz, a podwójny błąd serwisowy ostatecznie dał 23-letniemu Argentyńczykowi wygraną w tym gemie, a kilka chwil później w całym secie.

Drugi set to ponownie trudny start Hurkacza, który był wyraźnie sfrustrowany coraz lepszą grą swojego rywala. Polak rozpoczął od stanu 0:2, ale w trzecim gemie nieco zmniejszył stratę notując świetną serię asów serwisowych. Także kolejna partia przy serwisie wrocławianin zakończyła się efektownym asem, więc zdecydowanie jeden z największych atutów "Hubiego" działał perfekcyjnie. W końcu druga odsłona tego spotkania zakończyła się tie-breakiem, w którym więcej zimnej krwi zachował Hurkacz i po dwóch godzinach gry mógł wyczekiwać trzeciego seta.

Trzecia partia to już znacznie lepsza gra Polaka, który zdominował Baeza swoim serwisem. Polak do tego dołożył świetną grę w polu, czym zaskoczył Argentyńczyka w piątym gemie i przełamał rywala dzięki swojej doskonałej dyspozycji. Prowadzenie wzrosło do stanu 4:2, ale z odsieczą ruszył filigranowy reprezentant południa, który kolejną partię wygrał do zera. Dalszy przebieg meczu to jednak pokaz siły po stronie Hurkacza. "Hubi" wyraźnie rozluźnił się i pozwalał sobie na efektowną grę, co widzieliśmy zwłaszcza w decydującym gemie, gdzie pewnie pokonał Baeza.

Wrocławianin w następnej rundzie zmierzy się Tommym Paulem, który pokonał Daniiła Miedwiediewa. Spotkanie będzie można obejrzeć na sportowych antenach Polsatu oraz śledzić relację na żywo na Polsatsport.pl.

Hubert Hurkacz - Sebastian Baez 5:7, 7:6(7-4), 6:4