Wielka niespodzianka na MŚ! Faworyt prowadził już 2:0 i przegrał... w ostatniej sekundzie

Jakub BaranowskiZimowe

Reprezentacja Finlandii niespodziewanie przegrała z Austrią w meczu 4. kolejki MŚ w hokeju na lodzie. Faworyci prowadzili już 2:0, ale nie utrzymali korzystnego wyniku.

W pierwszej tercji bramki zdobyli Saku Maenalanen oraz Oliver Kapanen, więc wydawało się, że Finlandia zrobi swoje. Tak się jednak nie stało.

W drugiej tercji kontaktowego gola strzelił Mario Huber. To nie było ich ostatnie słowo. W trzeciej tercji wyrównał Thimo Nickl, a na sekundę przed końcem spotkania zwycięskiego gola strzelił Benjamin Baumgartner.

To kolejna niespodzianka sprawiona przez Austriaków, którzy w poprzedniej kolejce przegrali dopiero po dogrywce z Kanadą.