Zwycięstwo Fręch we Francji. Awansowała do turnieju głównego

Krystian NatońskiTenis
Magdalena Fręch

Magdalena Fręch ma za sobą dwuetapowe kwalifikacje do drabinki głównej turnieju WTA w Strasbourgu. Polka w decydującym o awansie meczu pokonała Darię Saville 3:6, 6:4, 6:3.

Fręch była faworytką tego pojedynku. Wcześniej zwyciężyła w dwóch setach Janę Kołodyńską 6:2, 6:1, aby w drugiej rundzie kwalifikacji trafić na Saville, z którą w swojej karierze mierzyła się dwukrotnie. Dotychczasowy bilans był remisowy. Australijka wygrała w eliminacjach Indian Wells dwa lata temu, natomiast Polka ograła ją na własnej ziemi podczas pierwszej rundy Australian Open w tym roku.

Będąca na 84. miejscu w rankingu WTA Saville wygrała pierwszego seta, ale w dalszej fazie rywalizacji znacznie lepiej radziła sobie Fręch, która w dwóch kolejnych odsłonach oddała rywalce siedem gemów.

Dzięki temu Polka, która w rankingu WTA plasuje się na 55. pozycji, dostała się do drabinki głównej turnieju w Strasbourgu. Nie jest jeszcze znana jej rywalka w pierwszej rundzie. W zmaganiach we Francji wystąpi Magda Linette, która zmierzy się z Soraną Cristeą.

Magdalena Fręch - Daria Saville 2:1 (3:6, 6:4, 6:3)