Świetny mecz Polki! Pokonała triumfatorkę US Open

Andrzej AdamiecTenis
Magdalena Fręch pokonała Sloane Stephen

Magdalena Fręch sprawiła sporą niespodziankę w pierwszej rundzie tegorocznej edycji turnieju WTA w Strasbourgu. Łodzianka pokonała triumfatorkę US Open z 2017 roku - Sloane Stephens 6:3, 6:3.

Mecz rozpoczął się po myśli Polki. Fręch przełamała przeciwniczkę już w pierwszym gemie, w tym samym czasie skutecznie broniąc swoich serwisów. Amerykanka próbowała odrobić straty, jednak pochodząca z Łodzi zawodniczka nie dała wydrzeć sobie wypracowanej przewagi, którą zdołała nawet powiększyć, ponownie przełamując Stephens. Ostatecznie pierwszy set zakończył się triumfem Fręch 6:3.

Triumfatorka US Open z 2017 roku w kolejnej odsłonie próbowała doprowadzić do wyrównania. Polka okazała się jednak zbyt silna. W szóstym gemie przełamała oponentkę. Zwycięstwo w tej partii pozwoliło jej wygrać drugiego seta (6:3) i tym samym sięgnąć po swój pierwszy triumf podczas tej edycji turnieju w Strasbourgu.

To zaskakujący wynik, zwłaszcza biorąc pod uwagę, jak potoczył się poprzedni pojedynek tych dwóch zawodniczek. Warto przypomnieć, że w kwietniu tego roku Fręch i Stephens stanęły naprzeciwko siebie podczas turnieju WTA w Charleston. Wtedy szalę zwycięstwa na swoją stronę przechyliła tenisistka zza oceanu, przegrywając w całym meczu zaledwie dwa gemy.

Dzięki poniedziałkowemu triumfowi Fręch zapewniła sobie awans do drugiej rundy rywalizacji na kortach w Strasbourgu. Jej kolejną przeciwniczką będzie Marketa Vondrousova, która obecnie plasuje się na szóstym miejscu w rankingu WTA.

Magdalena Fręch - Sloane Stephens 6:3, 6:3