Trzy medale reprezentantów Polski w Rzymie

Reprezentanci Polski wywalczyli w Rzymie trzy medale parałuczniczych mistrzostw Europy. Srebrny przypadł Milenie Olszewskiej, a brązowe dwójce Olszewska - Łukasz Ciszek oraz Kseniji Markitantowej w rywalizacji indywidualnej w bloczkach.

Olszewska (Start Gorzów Wielkopolski) przegrała w finale łuku klasycznego z Włoszką Elisabetta Mijno 1:7, w seriach 24:27, 27:27, 22:27 i 25:27.

Ta sama zawodniczka jeszcze raz stanęła na podium, tym razem na jego najniższym stopniu. Strzelając z Łukaszem Ciszkiem (Start Kielce) pokonali w deblu Włochów Elisabettę Mijno i Stefano Travisaniego 5:4.

Markitantowa (Łucznik Żywiec) w walce o brązowy krążek zwyciężyła Włoszkę Marię Andreę Virgilio 141:135.

Bliskie zajęcia trzeciego miejsca na torach w rzymskim Muzeum Archeologicznym były w bloczkach Markitantowa i Dorota Dudka (Start Lublin). W meczu o brąz przegrały z Brytyjkami Jodie Grinham i Pine Phoebe Paterson 131:139.

O brąz otarł się także w łuku klasycznym Łukasz Ciszek. W spotkaniu o trzecie miejsce Polak uległ Ukraińcowi Wasylowi Naumczukowi 4:6. W 1/2 finału przegrał z późniejszym mistrzem Europy Brytyjczykiem Cameronem Radiganem 2:6.