Wysokie zwycięstwo Polaków. Biało-Czerwoni w ćwierćfinale Euro!

Polacy awansowali do ćwierćfinału ME U-17

Piłkarska reprezentacja Polski do lat 17 w ćwierćfinale Mistrzostw Europy! W ostatniej kolejce fazy grupowej podopieczni trenera Rafała Lasockiego rozbili 4:0 Słowaków, a dla Biało-Czerwonych zagrali Włosi, którzy - mimo pewnego awansu - pokonali Szwedów 2:1.

Po dwóch meczach fazy grupowej Biało-Czerwoni mieli na koncie zaledwie punkt za remis 2:2 ze Szwecją (wcześniej nasi zawodnicy przegrali 0:2 z Włochami), ale wciąż mieli szanse na awans do ćwierćfinału imprezy. Podopieczni trenera Rafała Lasockiego musieli wygrać ze Słowacją i liczyć na korzystny wynik w rozgrywanym równolegle spotkaniu Italii z "Niebiesko-Żółtymi".

Polacy ze swojej roli wywiązali się znakomicie. Już w 11. minucie wynik meczu otworzył Michael Izunwanne, który przytomnie przejął piłkę po akcji Oskara Pietuszewskiego, wbiegł w pole karne i uderzeniem z około 11 metrów pokonał bramkarza naszych południowych sąsiadów.

W 30. minucie było już 2:0 dla ekipy trenera Rafała Lasockiego. Izunwanne posłał dalekie krzyżowe podanie na prawą stronę boiska, Mateusz Szczepaniak dośrodkował spod linii końcowej na bliższy słupek, a Oskar Pietuszewski zaskoczył stojącego w bramce Słowacji Sebastiana Zajaca fantastycznym uderzeniem piętką.

Tuż przed przerwą piłka po raz trzeci zatrzepotała w siatce Słowaków. W 45. minucie, po dalekim wrzucie Bartosza Krieglera z autu z prawej strony boiska, słowaccy obrońcy wybili piłkę za pole karne, ale ta po niezbyt udanym strzale Dominika Sarapaty trafiła wprost pod nogi Michaela Izunwanne, który odwrócił się i pewnym uderzeniem w lewy róg trafił na 3:0.

Po zmianie stron reprezentacja Polski nadal dominowała, czego efektem był kolejny gol. W 68. minucie Mateusz Szczepaniak przejął piłkę po niedokładnym przyjęciu kapitana Słowaków, Simona Vlny, a następnie wypuścił prostopadłym podaniem wprowadzonego na boisko chwilę wcześniej Stanisława Gierobę, który wpadł w pole karne i w sytuacji sam na sam kompletnie zmylił golkipera rywali, trafiając płaskim strzałem przy prawym słupku.

Zwycięstwo Polaków, przy jednoczesnej wygranej Włochów ze Szwedami (2:1), sprawiło, że Biało-Czerwoni awansowali z drugiego miejsca do ćwierćfinału Mistrzostw Europy!

W czwartkowym ćwierćfinale Polacy spotkają się z Portugalią - najlepszym zespołem niezwykle silnej grupy D z udziałem także Anglii, Francji i Hiszpanii.

W pozostałych ćwierćfinałach Włochy zagrają z Anglią, Czechy z Danią i Austria z Serbią.