Finał ORLEN Basket Ligi. Kiedy mecze o złoto?

Walka o medale w ORLEN Basekt Lidze. Kiedy mecz o złoto?

Za nami półfinałowe zmagania w ORLEN Basket Lidze. Znamy już zespoły, które powalczą o medale. Kiedy mecze finałowe ORLEN Basket Ligi? Sprawdźmy.

W półfinale Śląsk Wrocław zmierzył się z Treflem Sopot. W pierwszym i drugim meczu lepsi okazali się zawodnicy Zana Tabaka (78:54, 88:70). W trzecim po pasjonującej i zaciętej walce górą była ekipa ze Śląska (76:70). Czwarte spotkanie lepiej rozpoczął Trefl (20:13). Przewaga wypracowana w pierwszej kwarcie, choć stopniowo topniała, to wystarczyła, by wygrać spotkanie 81:77 i zameldować się w finale.

W drugiej półfinałowej rywalizacji wystarczyły trzy mecze, by wyłonić zespół, który zmierzy się o złoto ligi. King Szczecin, obrońca tytułu, pokonał PGE Spójnię Stargard 104:86, 78:72, 88:75.

Rywalizacja o medale rozpocznie się już w piątek 31 maja i może potrwać nawet do połowy czerwca.

FINAŁ ORLEN BASKET LIGI: TREFL SOPOT - KING SZCZECIN

/mecz do czterech zwycięstw/

Mecz 1 - 31.05 (piątek), Sopot, godz. 20:00 - transmisja w Polsat Sport 2

Mecz 2 - 2.06 (niedziela), Sopot, godz. 20:40 - transmisja w Polsat Sport 1

Mecz 3 - 5.06 (środa), Szczecin, godz. 20:00 - transmisja w Polsat Sport 1

Mecz 4 - 7.06 (piątek), Szczecin, godz. 20:00 - transmisja w Polsat Sport 1

Ew. mecz 5 - 10.06 (poniedziałek), Sopot, godz. 20:00 - transmisja w Polsat Sport 1

Ew. mecz 6 - 13.06 (czwartek), Szczecin, godz. 20:00 - transmisja w Polsat Sport 1