Kto zagra na pozycji przyjmującego? Klub z PlusLigi odkrył karty

Kto zagra na pozycji przyjmującego w zespole PSG Stal Nysa?

PSG Stal Nysa rozpoczęła ogłaszanie kadry na nowy sezon. Jako pierwsi zostali przedstawieni przyjmujący. Na tej pozycji zagra czterech zawodników.

PSG Stal Nysa w ostatnich spotkaniach sezonu 2023/2024 walczyła z Indykpolem AZS Olsztyn o siódme miejsce. W pierwszym spotkaniu olsztynianie wygrali u siebie 3:1. W drugim wynik odwrócił się na korzyść nysan. O zwycięzcy rywalizacji zadecydował złoty set.

W decydującej partii gra obu ekip falowała. Najpierw przewagę miała Stal (4:2), później ekipa z Olsztyna (7:5), która po ataku Alana Souzy miała minimalną zaliczkę przy zmianie stron (8:7). Po ataku Remigiusza Kapicy gospodarze prowadzili 10:8, ale przeciwnicy odrobili straty po asie Souzy (10:10). Losy seta rozstrzygnęły dwie ostatnie akcje. Najpierw skutecznie zaatakował Nicolas Zerba, a po chwili piłka po bloku gospodarzy trafiła w boczną linię. PSG Stal Nysa wygrała 15:13 i zajęła siódme miejsce w końcowej klasyfikacji PlusLigi.

W poniedziałkowy wieczór w mediach społecznościowych PSG Stal opublikowała grafikę, na której widnieją cztery sylwetki siatkarzy, którzy będą dbać o przyjęcie nyskiego zespołu w nowym sezonie.