Liga Narodów siatkarek: Polska - Serbia. Relacja i wynik na żywo

W swoim pierwszym meczu w turnieju Ligi Narodów 2024 w Arlington polskie siatkarki zmierzą się z reprezentacją Serbii. Czy Biało-Czerwone podtrzymają znakomitą passę z Antalyi, gdzie wygrały cztery spotkania, nie tracąc ani jednego seta? Relacja na żywo i wynik meczu Polska - Serbia na Polsatsport.pl.

Drużyna trenera Stefano Lavariniego wystartowała w Lidze Narodów w najlepszy możliwy sposób. W pierwszym turnieju fazy zasadniczej zdobyła komplet punktów, pokonując Włoszki, Francuzki, Holenderki i Japonki. Starcia z wszystkimi wymienionymi rywalkami zakończyły się zwycięstwami Polek 3:0. W efekcie nasza reprezentacja awansowała aż na trzecie miejsce w rankingu FIVB.

We wtorek brązowe medalistki ubiegłorocznej VNL rozpoczynają walkę o kolejne wygrane i rankingowe punkty. W amerykańskim Arlington na początek zmierzą się z Serbkami. Wtorkowe rywalki Polek w fazie zasadniczej Ligi Narodów występują bez swoich największych gwiazd - Tijany Bosković czy Mai Ognjenović. Rozgrywki rozpoczęły w Rio de Janeiro, gdzie wygrały tylko jedno z czterech spotkań - z Tajlandią. W meczach z Dominikaną, Chinami i Brazylią w sumie zdobyły tylko dwa sety.

W Stanach Zjednoczonych serbski zespół, prowadzony przez słynnego trenera Giovannniego Guidettiego, wystąpi w takim samym składzie, jak w Brazylii. Znajdują się w nim m.in. była atakująca Grot Budowlanych Łódź Ana Bjelica czy Katarina Lazović, w przeszłości siatkarka ŁKS-u Commercecon Łódź.

W polskiej drużynie po raz pierwszy w tej edycji VNL zobaczymy jedną z liderek zespołu, Joannę Wołosz. W Arlington zagrają także inne gwiazdy Biało-Czerwonych - Magdalena Stysiak czy Martyna Łukasik. Natomiast wśród nieobecnych są m.in. Agnieszka Kąkolewska i Maria Stenzel.

Relacja na żywo z meczu Polska - Serbia we wtorek 28 maja od godziny 23.00 na Polsatsport.pl.