Rywalka Igi Świątek z mocnym startem na Roland Garros! Pewny triumf

Andrzej AdamiecTenis
Jelena Rybakina ze zwycięstwem na French Open

Jelena Rybakina awansowała do drugiej rundy turnieju Roland Garros. Greet Minnen przegrała z jedną z największych rywalek Igi Świątek w dwóch setach (2:6, 3:6).

Początek tego starcia był zaskakujący. Rybakina już w pierwszym gemie została przełamana. Tenisistka z Belgii wygrała dwa gemy i wydawało się, że może zagrozić wyżej notowanej przeciwniczce. Plasująca się na czwartym miejscu w rankingu WTA tenisistka po chwili się przebudziła i wygrała sześć gemów z rzędu, tym samym zapewniając sobie triumf w pierwszym secie.

Pochodząca z Kazachstanu zawodniczka w drugiej odsłonie pojedynku zachwycała swoimi umiejętnościami. 24-latka dominowała na korcie. Rybakina bez większych problemów przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę. Jedna z największych rywalek Igi Świątek w drugim secie przegrała trzy gemy.

Jeszcze nie wiadomo, z kim Rybakina zmierzy się w kolejnym etapie wielkoszlemowego turnieju. Jej rywalkę w drugiej rundzie wyłoni starcie Arantxa Rus - Angelique Kerber.