Wielka sensacja w siatkarskiej Lidze Narodów! Pierwsza wygrana

Tajlandia sensacyjnie wygrała z Dominikaną, notując swój pierwszy triumf w tegorocznej edycji.

Do wielkiej niespodzianki doszło w meczu siatkarskiej Ligi Narodów kobiet. Tajlandia sensacyjnie wygrała z Dominikaną, notując swój pierwszy triumf w tegorocznej edycji.

Niespodzianką pachniało już po pierwszym secie, który reprezentacja Tajlandii wygrała do 22. Faworytki szybko doprowadziły do wyrównania, jednak kolejne sety zostały zapisane na kontu Tajek, które sensacyjnie wygrały za trzy punkty, triumfując 3:1.

Dla Tajlandii była to pierwsza wygrana w siatkarskiej Lidze Narodów 2024. Wcześniej reprezentantki tego kraju przegrały kolejno z USA, Serbią, Kanadą i Koreą Południową.

Jedyną drużyną bez wygranej w VNL pozostaje więc Bułgaria, która triumfowała w zaledwie jednym secie w czterech dotychczasowych meczach.

Tajlandia - Dominikana 3:1