Błyskawiczny mecz w Lidze Narodów. Absolutna dominacja!

Włoszki błyskawicznie pokonały Francuzki.

Włoszki bez problemu ograły Francuzki w Lidze Narodów. Zawodniczki z Półwyspu Apenińskiego błyskawicznie sięgnęły po zwycięstwo w trzech setach (25:15, 25:14, 25:14).

Włoszki od samego początku kontrolowały przebieg spotkania. Pierwszego seta wygrały przewagą dziesięciu punktów - 25:15. Francuzki próbowały przejąć inicjatywę na początku drugiego seta. Ostatecznie się nie udało i to Italia ponownie triumfowała (25:14).

W decydującej partii siatkarki Francji znów nie były w stanie równać się z doskonale grającą ekipą z Włoch, która prowadziła nawet trzynastoma punktami w trakcie rywalizacji. Ta ostatecznie zakończyła się rezultatem 3:0 i wygraną w trzecim secie 25:14.

Po tym spotkaniu Włoszki plasują się na trzecim miejscu w tabeli Ligi Narodów z dwunastoma punktami po wygranych z Niemkami, Bułgarkami i Turczynkami. Jedyną ich porażką było starcie z Polkami na inaugurację rozgrywek.

Francuzki z kolei zajmują przedostatnią lokatę z zaledwie trzema "oczkami" po zdobyciu ich w starciu z Bułgarkami. Od reprezentantek Francji były Niemki, Polki i Turczynki.

Włochy - Francja 3:0 (25:15, 25:14, 25:14)