Aryna Sabalenka z kolejnym triumfem. Błyskawiczny mecz na Roland Garros

Andrzej AdamiecTenis
Aryna Sabalenka awansowała do kolejnej rundy turnieju Roland Garros

Aryna Sabalenka sięgnęła po swój drugi triumf podczas tegorocznej edycji turnieju Roland Garros. Moyuka Uchijima musiała uznać wyższość wiceliderki rankingu WTA po 64 minutach gry (6:2, 6:2).

Początek tego pojedynku był dość wyrównany. Obie zawodniczki bez większych problemów broniły swoich serwisów. Sytuacja zmieniła się dopiero w szóstym gemie, kiedy to Białorusince udało się przełamać przeciwniczkę. Wiceliderka rankingu WTA wygrała jeszcze jedną partię przy serwisie oponentki, dzięki czemu sięgnęła po zwycięstwo w pierwszym secie (6:2) po około 30 minutach gry.

Druga odsłona tego pojedynku również ułożyła się po myśli zawodniczki z Mińska. Sabalenka przełamała Japonkę dwa razy. Dzięki temu zapewniła sobie prowadzenie gwarantujące jej zwycięstwo w tej rywalizacji. Druga rakieta świata ostatecznie przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę w drugim secie po 34 minutach gry (6:2).

Już wiadomo, z kim Sabalenka zmierzy się w swoim kolejnym meczu podczas zmagań na kortach w Paryżu. Jej przeciwniczką będzie Paula Badosa.