Iga Świątek - Marie Bouzkova. Relacja live i wynik na żywo Roland Garros 31.05

Iga Świątek

Iga Świątek i Marie Bouzkova zagrają ze sobą w spotkaniu trzeciej rundy Roland Garros. Czy polska tenisistka zwycięży i przybliży się do obrony tytułu. Relacja live i wynik na żywo meczu Iga Świątek - Marie Bouzkova na Polsatsport.pl.

Przypomnijmy, że Polka ma za sobą niezwykle trudną przeprawę w drugiej rundzie turnieju. Rywalką Świątek była Naomi Osaka, a zatem niegdyś pierwsza rakieta świata. Japonka wysoko zawiesiła poprzeczkę zawodniczce z Raszyna. Pierwszy set zakończył się tie-breakiem, z którego zwycięsko wyszła Świątek. Druga odsłona rywalizacji należała do Osaki - wygrała ją 6:1.

Decydującą odsłonę znacznie lepiej rozpoczęła Japonka. Wygrała trzy pierwsze gemy i wydawało się, że pewnie zmierza do sensacyjnego wyeliminowania obrończyni tytułu. W końcu Osaka wyszła na prowadzenie 5:2 i tylko jeden gem dzielił ją od zwycięstwa. Wtedy przebudziła się Świątek. Polka udowodniła, dlaczego jest aktualnie najlepszą tenisistką na świecie. Wygrała pięć kolejnych gemów i odwróciła losy spotkania. W trzecim secie zwyciężyła 7:5 i zapewniła sobie awans do trzeciej rundy.

Jej rywalką na tym etapie zmagań będzie Bouzkova. Czeszka w drugiej rundzie miała zdecydowanie mniej pracy. W dwóch setach pokonała znacznie niżej notowaną Janę Fett (6:2, 6:2). Teraz urodzona w Pradze zawodniczka stanie przed zdecydowanie trudniejszym wyzwaniem.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że będzie to pierwsze starcie obu tenisistek. Polka i Czeszka nie grały ze sobą jeszcze w zmaganiach rangi WTA. Która z nich będzie górą?

Relacja live i wynik na żywo meczu Iga Świątek - Marie Bouzkova na Polsatsport.pl.