Świątek jest nie do zatrzymania! Znów zwycięstwo, tym razem bez horroru

Iga Świątek

Iga Świątek awansowała do czwartej rundy wielkoszlemowego French Open. W piątkowe popołudnie Polka uporała się w dwóch setach z niżej notowaną Marie Bouzkovą. Raszynianka wygrała 6:4, 6:2. Skrót meczu Świątek - Bouzkova w załączonym materiale wideo.

Iga Świątek wróciła w piątek do gry w tegorocznym French Open. Czwartek był dla liderki światowego rankingu dniem wolnym po tym, jak w środę pokonała w meczu drugiej rundy Naomi Osakę. Spotkanie z Japonką było dla Polki jednym z najbardziej wymagających w ostatnim czasie.

Dość wspomnieć, że w trzecim secie raszynianka przegrywała już 2:5, 0:30. Pomimo tak - wydawałoby się - beznadziejnej sytuacji Świątek zdołała wygrać. Ostatecznie pokonała Osakę 7:5 i wywalczyła awans do trzeciej rundy. W niej czekała natomiast na nią Marie Bouzkova.

Czeszka to zawodniczka plasująca się w piątej dziesiątce rankingu WTA. Do tej pory w Paryżu nie mierzyła się ze światową czołówką - wyeliminowała kolejno Weronikę Kudiermietową i Janę Fett. Dopiero pojedynek ze Świątek zapowiadał się dla niej jako prawdziwy test.

Polka szybko pokazała swoją siłę. Już w trzecim gemie przełamała rywalkę, co dało jej przewagę na resztę seta. W pewnym momencie było 5:2 dla Świątek, ale Bouzkova zdołała się jeszcze wyratować, doprowadzając do wyniku 5:4. W kolejnym gemie serwisy należały jednak do Polki, co ta bezwzględnie wykorzystała. Wygrała seta 6:4 i przybliżała się do zwycięstwa w meczu.

Druga odsłona zaczęła się także po myśli Świątek. Już w pierwszym gemie przełamała Czeszkę, wychodząc na prowadzenie. Następnie Polka poszła za ciosem. Wykorzystała swoje podanie, po czym znów przełamała Bouzkovą. Po chwil było już 4:0, co oznaczało, że raszynianka miała przed sobą autostradę do zwycięstwa. Pozostawało tylko zachować spokój i nie popełniać błędów.

Łatwo powiedzieć, trudniej zrobić - zwłaszcza gdy ma się do czynienia z tak ambitną zawodniczką, jak Bouzkova. Czeszka nie zamierzała się poddawać i dalej walczyła z pełną siłą. Ugrała dwa gemy, doprowadzając do wyniku 5:2. Ostatecznie Świątek dopięła jednak swego, zwyciężając 6:2, a w całym meczu - 2:0.