Co za mecz na Roland Garros! 17-latka lepsza od byłej liderki rankingu

Andrzej AdamiecTenis
Wiktoria Azarenka odpadła z turnieju Roland Garros

W meczu drugiej rundy tegorocznej edycji turnieju Roland Garros naprzeciwko siebie stanęły Wiktoria Azarenka i Mirra Andriejewa. 17-latka pokonała byłą liderkę światowego rankingu po zaciętym pojedynku (6:3, 3:6, 7:5).

Mecz rozpoczął się dość niespodziewanie. Żadna z zawodniczek nie była w stanie obronić swojego serwisu, przez co kibice oglądający to spotkanie zobaczyli aż pięć przełamań z rzędu. Ostatecznie lepsza w pierwszym secie okazała się Andriejewa, która wygrała aż cztery gemy serwisowe rywalki.

W kolejnej części rywalizacji również nie brakowało emocji. Tym razem szalę zwycięstwa na swoją stronę przechyliła była liderka rankingu WTA. Azarenka przełamała oponentkę cztery razy, dzięki czemu wygrała seta 6:3.

Ostatnia partia nie ułożyła się po myśli bardziej doświadczonej zawodniczki. Chociaż obie tenisistki prezentowały zbliżony poziom, to finalnie po triumf sięgnęła 17-latka, chociaż potrzebowała do tego czterech piłek meczowych.

Już wiemy, z kim Andriejewa zmierzy się w kolejnej rundzie wielkoszlemowej imprezy. Naprzeciwko niej stanie Peyton Stearns, która plasuje się na 62. miejscu w rankingu WTA.

Wiktoria Azarenka - Mirra Andriejewa 3:6, 6:3, 5:7