Popis Polki na Roland Garros. Pewne zwycięstwo i awans!

Jakub ŻelepieńTenis
Magda Linette

Magda Linette i Bernarda Pera świetnie rozpoczęły turniej deblowy na tegorocznym Roland Garros. Polsko-amerykańska para pokonała w dwóch setach (6:3, 6:0) włoski duet Angelica Moratelli/Camilla Rosatello.

Magda Linette zgłosiła się zarówno do turnieju singlowego, jak i deblowego. W tym pierwszym nie poszło jej najlepiej. Przegrała 0:2 z Ludmiłą Samsonową i po jednym rozegranym meczu pożegnała się z zawodami. W tej sytuacji wszystkie siły Polka mogła skoncentrować na grze podwójnej.

Jej partnerką została Bernarda Pera. Amerykanka także łączyła grę w deblu z turniejem singlowym. Łączyła, bo już odpadła - tyle że nie w pierwszej rundzie jak Linette, a w drugiej.

Polsko-amerykański duet na start zmierzył się z Włoszkami -  Angeliką Moratelli i Camillą Rosatello. To zawodniczki niżej notowane, więc Linette i Pera od początku uchodziły za faworytki tego starcia. W pierwszym secie tenisistki z Italii potrafiły jednak się postawić i wygrać trzy gemy. Ostatecznie było więc 6:3 dla Polki i Amerykanki.

W drugiej odsłonie spotkania przewaga była dużo bardziej widoczna. Linette i Pera nie pozostawiły żadnych złudzeń, pokonując rywalki 6:0. W całym meczu wygrały więc 2:0 i awansowały do kolejnej rundy Roland Garrosa.

Magda Linette/Bernarda Pera - Angelica Moratelli/Camilla Rosatello 6:3, 6:0