Kończyli mecz w ośmiu! Poznaliśmy zwycięzcę baraży o awans do Fortuna 1 Ligi

Stal Stalowa Wola zagra na drugim poziomie rozgrywkowym.

Stal Stalowa Wola wygrała baraże o awans do Fortuna 1 Ligi! W finale drużyna Ireneusza Pietrzykowskiego pokonała na wyjeździe KKS Kalisz 2:1. Warto wspomnieć, że gospodarze kończyli mecz w ośmiu po otrzymaniu aż trzech czerwonych kartek.

Spotkanie rozpoczęło się idealnie dla piłkarzy z Kalisza. Już w trzeciej minucie gry do siatki trafił Hubert Sobol. KKS wyszedł na prowadzenie, ale z biegiem czasu stracił inicjatywę. Coraz częściej do głosu dochodzili goście. Najpierw blisko gola był Damian Oko, a następnie Damian Urban. Na tablicy wyników wciąż jednak widniał rezultat 1:0 dla kaliszan.

Podopieczni Marcina Woźniaka ponownie dali o sobie znać w końcówce pierwszej połowy. W 43. minucie gry Sobol został sfaulowany w polu karnym Stali. Arbiter Bartosz Frankowski bez wahania podyktował rzut karny. Do ustawionej na 11. metrze piłki podszedł sam poszkodowany. Napastnik KKS tym razem nie wykazał się skutecznością i spudłował. Futbolówka po jego mocnym uderzeniu minęła słupek bramki Mikołaja Smyłka. Do przerwy gospodarze prowadzili jednym golem.

Początek drugiej części gry okazał się katastrofalny dla ekipy z Kalisza. W 49. minucie meczu Wiktor Smoliński wybił piłkę ręką z linii bramkowej. Sędzia podyktował "jedenastkę" dla Stali i ukarał gracza KKS czerwoną kartką. Rzut karny pewnie wykorzystał Jakub Górski. Piłkarze ze Stalowej Woli doprowadzili do wyrównania, a do tego zyskali przewagę jednego zawodnika.

Wykorzystali ją bardzo szybko, bo zaledwie kilkadziesiąt sekund później. Ponownie w roli głównej wystąpił Górski. 22-latek uderzeniem z prawego skrzydła przelobował Macieja Krakowiaka. Nie wiadomo, czy intencją zawodnika Stali był strzał czy dośrodkowanie. Tak czy inaczej goście wyszli na prowadzenie.

Grający w osłabieniu gospodarze ruszyli do ataku. KKS szukał sposobów na sforsowanie defensywy Stali. Trener Woźniak wprowadzał zmiany, które miały wspomóc poczynania ofensywne zespołu. W 77. minucie na placu gry pojawił się Oskar Kalenik. Jego występ potrwał zaledwie osiem minut. Po ostrym wejściu otrzymał czerwoną kartkę i udał się do szatni. W doliczonym czasie gry drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Mateusz Gawlik. W efekcie kaliszanie kończyli mecz w ośmiu.

Wynik spotkania nie uległ już zmianie. Stal wygrała baraże i awansowała do Fortuna 1 Ligi. Przypomnijmy, że wcześniej bezpośrednią promocję na drugi poziom rozgrywkowy wywalczyły Kotwica Kołobrzeg i Pogoń Siedlce.

KKS Kalisz - Stal Stalowa Wola 1:2 (1:0)

Bramki: Sobol 3 - Górski 51 rz.k., 52

Czerwone kartki: Smoliński 49, Kalenik 85, Gawlik 90+1 (wszyscy KKS)