Wielki sukces 20-letniego Polaka! Dopiero trzeci raz w historii

Antoni Kowalski został zawodowym snookerzystą.

Antoni Kowalski został zawodowym snookerzystą. 20-latek tym samym został trzecim Polakiem w historii, który będzie rywalizował jako zawodowiec z najlepszymi zawodnikami.

Kowalski rywalizował w serii turniejów Q School, w których zawodnicy mogą uzyskać status zawodowca. Jak się okazało, Polak korzystnie przeszedł przez pełną fazę ostatniej edycji i triumfował w finale, pokonując 4:1 Simona Blackwella i debiutancko wygrywając przepustkę do touru.

Polak ma już na swoim koncie międzynarodowe sukcesy - w 2019 roku został mistrzem świata do lat 16, jest także dwukrotnym drużynowym mistrzem Europy.

Od najmłodszych lat mówiło się o jego wielkim talencie. Już w wieku 16 lat został mistrzem Polski. Niedawno był bliski triumfu w mistrzostw Europy do lat 21, dzięki czemu już wcześniej wygrałby miejsce w tourze. Niestety - w finale przegrał 3:5 z utalentowanym Walijczykiem Liamem Daviesem.

Polski snookerzysta

Pierwszym zawodowym snookerzystą z Polski był Kacper Filipiak, który rywalizował w elicie już jako 15-latek. Filipiak w 2011 roku sensacyjnie został mistrzem Europy do lat 21 i w nagrodę dołączył do grona zawodowców. Legendarny Ronnie O'Sullivan przewidywał nawet, że Polak zostanie w przyszłości mistrzem świata.

Ostatecznie Filipiak nie podbił snookerowego świata i zakończył karierę w wieku 25 lat.

Drugim Polakiem w Main Tourze był Adam Stefanów, jednak również nie odniósł większych sukcesów rywalizując w gronie zawodowców.