Mistrz świata najlepszy przed własną publicznością

Moto
Francesco Bagnaia (Ducati) wygrał przed własną publicznością na torze w Mugello wyścig o Grand Prix Włoch.

Broniący tytułu mistrza świata w klasie MotoGP włoski motocyklista Francesco Bagnaia (Ducati) wygrał przed własną publicznością na torze w Mugello wyścig o Grand Prix Włoch. Prowadzenie w klasyfikacji generalnej utrzymał trzeci na mecie Hiszpan Jorge Martin (Ducati-Pramac).

Rozdzielił ich na finiszu Włoch Enea Bastianini (Ducati), a tuż za podium uplasował się sześciokrotny mistrz świata Hiszpan Marc Marquez (Ducati-Gresini).

Po siedmiu rundach w klasyfikacji MŚ Martin zgromadził 171 punktów. Drugi jest Bagnaia - 153, a trzeci Marquez - 136.

W Moto2 zwyciężył Joe Roberts (Kalex), a liderem cyklu pozostał czwarty w niedzielę Hiszpan Sergio Garcia (Boscoscuro). W Moto3 najszybszy okazał się Kolumbijczyk David Alonso (CFMoto), który prowadzi w klasyfikacji generalnej.

Kolejne wyścigi Grand Prix odbędą się 30 czerwca w holenderskim Assen.