6:0, 6:0! Totalna demolka, Iga Świątek jest niesamowita!

Iga Świątek zameldowała się w ćwierćfinale French Open

Iga Świątek pokazała nieprawdopodobną moc w meczu 1/8 finału French Open. Polka pokonała Anastazję Potapową 6:0, 6:0. Spotkanie trwało zaledwie 40 minut.

Iga Świątek odpoczywała od gry w sobotę. W niedzielę wróciła natomiast na kort - i to jako pierwsza, bo jej spotkanie z Anastazją Potapową zaplanowano już na godzinę 11:00. Polka była rzecz jasna faworytką konfrontacji z Rosjanką, która sklasyfikowana jest na 41. miejscu w rankingu WTA.

Od początku spotkania raszynianka chciała narzucić Potapowej swoje warunki. Wygrała gema przy swoim podaniu, a następnie przełamała przeciwniczkę. Po chwili powtórzyła te wyczyn w takiej samej kolejności, efektem czego był wynik 4:0 na tablicy świetlnej. Rosjanka była w fatalnej sytuacji i nie zdołała już uratować pierwszego seta. Świątek wygrała kolejne dwa gemy. Pierwszy set zakończył się zatem wynikiem 6:0 dla Polki.

To był prawdziwy popis ze strony Świątek. Najwidoczniej liderce rankingu wciąż było jednak mało, bo drugą odsłonę meczu zaczęła z takim samym animuszem. Wygrywała gem za gemem, a Potapowa mogła tylko patrzeć i podziwiać. Ostatecznie Rosjanka nie ugrała ani jednego gema. Świątek zwyciężyła 6:0, 6:0!

Iga Świątek - Anastazja Potapowa 6:0, 6:0