Wygrał z bólem i rywalem! Djokovic awansował po kolejnym rekordowym meczu

Broniący tytułu Serb Novak Djokovic wygrał z argentyńskim tenisistą Francisco Cerundolo 6:1, 5:7, 3:6, 7:5, 6:3 i awansował do ćwierćfinału wielkoszlemowego turnieju French Open w Paryżu. Mecz trwał cztery godziny i 39 minut.

Tak długo Djokovic jeszcze nigdy nie grał w stolicy Francji. O 10 minut dłużej niż w poprzedniej rundzie przeciwko Włochowi Lorenzo Musettiemu.

Djokovic ma w dorobku 24 wygrane imprezy wielkoszlemowe, co jest rekordem. 37-latek z Belgradu odniósł w poniedziałek 370. zwycięstwo w Wielkim Szlemie, co także jest rekordem. 369 wygranych miał Szwajcar Roger Federer.

W tym sezonie Djokovic nie imponował jednak formą. Nie wygrał jeszcze choćby jednego turnieju, a nawet nie dotarł do finału. Przed rozpoczęciem zmagań w Paryżu przyznał, że ma "niskie oczekiwania i duże nadzieje".

Pierwszą partię meczu z Cerundolo wygrał gładko, ale później zmagał się z problemami zdrowotnymi. Kilkukrotnie w trakcie meczu miał masowaną łydkę i okolice kolana. Przy stanie 1:2 w setach przegrywał już w czwartej partii 2:4, ale wyszedł z opresji i utrzymał się w turnieju. Na kortach im. Rolanda Garrosa triumfował trzykrotnie - w 2016, 2021 i 2023 roku.

Kolejnym rywalem Serba będzie Norweg Casper Ruud.

Poniedziałkowe zwycięstwo oznacza, że Djokovic wciąż ma szansę zachować pozycję numer 1 w rankingu ATP, choć mocno naciska na niego Jannik Sinner. Włoch awansował w niedzielę do ćwierćfinału, w którym jego rywalem będzie pogromca Huberta Hurkacza Bułgar Grigor Dimitrow.