Polki prowadziły z Niemkami, ale to nie wystarczyło. Dominacja rywalek

Polki przegrały z Niemkami

Po dobrej pierwszej połowie Polek i prowadzeniu 1:0, Niemki odwróciły losy meczu i wygrały 3:1 po dominacji w drugiej części. "Biało-Czerwone" przegrały tym samym, czwarty mecz w eliminacjach.

Od początku, w meczu dominowały Niemki - z kolei Polki próbowały swoich szans, grając z kontrataku. Pierwszą idealną okazję, w sytuacji niemal sam na sam, zmarnowała Dominika Grabowska, która zbyt długo czekała z oddaniem strzału. W konsekwencji tego interweniowała obrończyni reprezentacji Niemiec.

Ostatecznie już w 12. minucie Polki ruszyły z akcją lewą stroną boiska i przy odrobinie szczęścia, piłka odbita od jednej z Niemek, trafiła prosto do Grabowskiej. 25-latka tym razem się nie zawahała i pokonała bramkarkę Stinę Johannes.

Niemki wyszły zdecydowanie bardziej zmotywowane na drugą połowę. Po dośrodkowaniu piłka przedłużona przez Alexandrę Popp, odbiła się od jednej z polskich zawodniczek i trafiła prosto na nogę Lei Schuller. 26-latka wyrównała wynik spotkania uderzeniem z pierwszej piłki.

W 69. minucie po asyście Giulia Gwinn posłała piłkę do Schuller, a ta drugi raz zaskoczyła Kingę Szemik. Osiem minut później Polki dobiła Klara Buhl, ustawiając wynik spotkania na 1:3.

Polska - Niemcy 1:3 (1:0)

Bramki: Dominika Grabowska 12; Lea Schuller 51, 69, Klara Buhl 77