WKS Śląsk Wrocław brązowym medalistą ORLEN Basket Ligi

WKS Śląsk Wrocław wygrał ze Spójnią Stargard i został brązowym medalistą ORLEN Basket Ligi.

Śląsk Wrocław wygrał najpierw w Stargardzie 88:83, a teraz 87:85 we Wrocławiu i mógł świętować czwarty z rzędu medal ORLEN Basket Ligi wraz ze swoimi kibicami.

Po pierwszym starciu przewagę pięciu punktów miała ekipa z Wrocławia. Warto przypomnieć, że Śląsk wygrał pierwszy mecz w Stargardzie 88:83.

We wrocławskiej Hali Stulecia widowisko również było wyrównane. W pierwszej kwarcie gospodarze wygrali 25:22. Na półmetku spotkania przewaga wrocławian "stopniała" do dwóch oczek (49:47).

W trzeciej kwarcie straty odrobili goście, a stan rywalizacji w rewanżu wynosił 63:66. Dobra dyspozycja Spójni nie wystarczyła na solidnie grających w obu spotkaniach wrocławian i mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 87:85.

W środę rozegrany zostanie trzeci mecz finałowy między Treflem Sopot a Kingiem Szczecin. Transmisja w Polsacie Sport. Początek o godz. 19:50.