Nie będzie finału! Polski tenisista odpadł z Roland Garros

Rozstawieni z numerem siódmym Jan Zieliński i Tajwanka Su-Wei Hsieh przegrali z rozstawionymi z "czwórką" Brytyjczykiem Nealem Skupskim i Amerykanką Desirae Krawczyk 1:6, 7:6 (7-2), 4-10 w półfinale miksta wielkoszlemowego turnieju tenisowego French Open.

W pierwszym secie brytyjsko-amerykańskiemu duetowi wystarczyło niespełna 25 minut, aby pewnie zwyciężyć 6:1. Skupski i Krawczyk mogli zatem zacząć myśleć o rewanżu za przegrany z Polakiem i Tajwanką finał pierwszej tegorocznej imprezy wielkoszlemowej - styczniowego Australian Open.

Druga partia była znacznie bardziej wyrównana, nie doszło do żadnych przełamań, a Zieliński i Hsieh okazali się lepsi w tie-breaku. Konieczny był zatem super tie-break, w którym Skupski i Krawczyk szybko zbudowali trzypunktową przewagę (4-1), a następnie nawet ją powiększyli i nie pozostawili rywalom złudzeń.

Zieliński rywalizował w tegorocznej edycji French Open także w deblu, w parze z Monakijczykiem Hugo Nysem, ale odpadł z turnieju w poniedziałek po porażce w 1/8 finału z najwyżej rozstawionymi Hiszpanem Marcelem Granollersem i Argentyńczykiem Horacio Zeballosem 2:6, 1:6.

Wynik półfinału miksta:

Neal Skupski, Desirae Krawczyk (W. Brytania, USA, 4) - Jan Zieliński, Su-Wei Hsieh (Polska, Tajwan, 7) 6:1, 6:7 (2-7), 10-4