Nie do zatrzymania! Iga Świątek awansowała do finału Roland Garros

Iga Świątek

Iga Świątek zagra w finale Roland Garros 2024! Polka pokonała w czwartek Coco Gauff 6:2, 6:4 i po raz kolejny zagra o triumf na paryskich kortach.

Polska tenisistka przeszła jak burza przez ostatnie dwie rundy, tracąc zaledwie dwa gemy z Anastazją Potapową oraz Marketą Vondrousovą. I choć w czwartkowym półfinale zmierzyła się z przyszłą "2" rankingu WTA (od poniedziałkowej aktualizacji), to była zdecydowaną faworytką.

Już w pierwszym gemie Świątek przełamała Amerykankę, a chwilę później zrobiła to po raz drugi. Jej gemy serwisowe były długie i wyrównane, ale to Polka ostatecznie je wygrywała. Po 26. minutach było 4:1 dla liderki światowego rankingu. Więcej przełamań już nie było, co złożyło się na pewne zwycięstwo Świątek 6:2.

Drugi set rozpoczął się lepiej dla Gauff, która co prawda nie przełamała Polki, ale utrzymywała swoje podanie. Dorzuciła też lepszy serwis, bo potrafiła posłać trzy asy w dwa gemy. W czwartym gemie w końcu dopięła swego i wyszła na prowadzenie 3:1.

Długo się jednak z tego nie nacieszyła. Świątek błyskawicznie odpowiedziała przełamaniem, a chwilę później zrobiła to raz jeszcze. Od tamtego momentu grała głównie Polka, która szybko wyszła na prowadzenie 5:3.

Iga Świątek - Coco Gauff. Wynik meczu. Kto wygrał w Roland Garros?

Świątek wygrała drugiego seta 6:4 i zagra w sobotnim finale Roland Garros 2024. Jej rywalką będzie Jasmine Paolini.

Iga Świątek - Coco Gauff 2:0 (6:2, 6:4)