Przyznał się do błędu i dostał kartkę. Polacy bili mu brawo (WIDEO)

Efe Bayram

Do rzadko spotykanej sytuacji doszło na początku drugiego seta meczu Polska - Turcja w Lidze Narodów. Jeden z tureckich zawodników przyznał się bowiem do dotknięcia piłki po ataku Karola Kłosa, przez co biało-czerwoni otrzymali punkt. Rywal za swoje zachowanie otrzymał natomiast... zieloną kartkę.

Do zdarzenia doszło przy stanie 3:0 dla Turcji w drugim secie. Polacy walczyli o premierowe "oczko", które udało się zdobyć po ataku ze środka Karola Kłosa. Arbiter wskazał jednak na stronę przeciwników, decydując, że atak był autowy.

Wówczas rękę podniósł Efe Bayram, który przyznał się, że po drodze dotknął piłkę i punkt należy się Polakom. Ci w podziękowaniu zaczęli bić mu brawo, a sędzia zmienił decyzję na ich korzyść, dodatkowo pokazując Bayramowi zieloną kartkę.

Zielona kartka - w przeciwieństwie do żółtej czy czerwonej, nie jest żadną karą, a uhonorowaniem zachowania fair-play. Drużyna, która takich kartek zbierze najwięcej może liczyć na odpowiednie gratyfikacje.

Warto zaznaczyć, że punkt ten pozwolił Polakom rozpocząć marsz ku zwycięstwu w tej partii. Podopieczni Nikoli Grbicia wygrali bowiem wyraźnie 25:12!