Szok! Historyczna wygrana reprezentacji San Marino. "Odrodzenie piłki nożnej"!

San Marino U21 wygrało swój mecz pierwszy raz od 11 lat.

San Marino znów zaskoczyło! Tym razem reprezentacja do lat 21 pokonała w meczu towarzyskim kadrę Gibraltaru U21 3:0. Sanmaryńczycy czekali na to zwycięstwo 11 lat.

Dorosła kadra San Marino zaskakiwała w poprzednim roku, strzelając trzy bramki w rzędu w meczach eliminacji EURO 2024. Aktualnie 210. reprezentacja rankingu FIFA  strzelała wtedy bramki w trzech ostatnich spotkaniach kwalifikacji - z Danią (1:2), Kazachstanem (1:3) i Finlandią (1:2).

W ich ślady poszli ich młodsi koledzy z kadry do lat 21. W czwartkowym starciu Sanmaryńczycy od początku narzucili wysokie tempo i ograli 3:0 Gibraltar U21. Wszystkie bramki padały w pierwszej połowie - kolejno w 4., 16. i 26. minucie. Gibraltarczycy będą mieli okazję do rewanżu już dwa dni później, gdy w sobotę ponownie staną naprzeciw swoich przeciwników.

Na fanowskim koncie reprezentacji San Marino na portalu "X" pojawiło się krótkie podsumowanie spotkania: "Wygraliśmy klasyk, wygraliśmy mecz, odrodzenie piłki nożnej". Dodało również, że było to zwycięstwo, na które kraj - na tym poziomie - czekał 11 lat.

San Marino walczy także o pierwsze punkty w eliminacjach do EURO U21. Dotychczas jednak nie udało im się strzelić gola w kwalifikacjach. Stracili ich z kolei 35.