Iga Świątek - Jasmine Paolini. Relacja live i wynik na żywo finału Roland Garros

Karolina PotrykusTenis

Iga Świątek i Jasmine Paolini zmierza się ze sobą w wielkim finale wielkoszlemowego French Open. Która z nich wzniesie puchar za zwycięstwo w Roland Garros? Relacja live i wynik na żywo meczu Iga Świątek - Jasmine Paolini na Polsatsport.pl.

Nie da się ukryć, że to Polka jest faworytką tego spotkania. W tegorocznej edycji idzie jak burza, nie dając swoim rywalkom szans. Z Anastazją Potapową wygrała 6:0, 6:0, z Marketą Vondrousovą 6:2, 6:0. W sumie w całej edycji straciła zaledwie seta.

Na jednym secie się skończyło, ale w spotkaniu z Naomi Osaką w drugiej rundzie Świątek była o włos od pożegnania się z turniejem. Dość powiedzieć, że w decydującej partii przegrywała już 2:5, a później przy stanie 4:5 broniła piłki meczowej. Raszynianka pokazała niesamowitą wolę walki i z tego też powodu w sobotę zobaczymy ją w finale.

Udział Paolini w tym najważniejszym meczu szokuje niejedną osobę, ale trzeba przyznać, że Włoszka rozgrywa świetny sezon. W tym sezonie wygrała już turniej w Dubaju, w finale pokonując Anne Kalinską.

Roland Garros to jeden z najważniejszych turniejów w świecie tenisa. Rywalizacja w stolicy Francji to impreza należąca do Wielkiego Szlema. Innymi zmaganiami, zaliczanymi do tej kategorii są: Australian Open, Wimbledon oraz US Open.

Pierwsza edycja French Open odbyła się w 1891 roku. Do tej pory po najwięcej tytułów w rywalizacji panów na paryskich kortach sięgnął Rafael Nadal, który wygrał Rolanda Garrosa aż 14 razy. Natomiast wśród pań rekordzistką pod tym względem jest Chris Evert. Amerykanka triumfowała w paryskim turnieju siedem razy.

W zeszłym roku w singlu mężczyzn najlepszy okazał się Novak Djoković. Serb w finale przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę, pokonując po trzech setach Caspera Ruuda.

Natomiast w rywalizacji pań po tytuł podczas zeszłorocznej edycji sięgnęła Iga Świątek. Naprzeciwko Polki w finale wielkoszlemowej imprezy stanęła Karolina Muchova. Pochodząca z Raszyna zawodniczka wygrała pojedynek po trzech setach, tym samym po raz trzeci w karierze sięgając po prestiżowe trofeum. Czy w sobotę sięgnie po tytuł po raz czwarty?

Relacja live i wynik na żywo meczu Iga Świątek - Jasmine Paolini na Polsatsport.pl. Początek o godzinie 15:00.