Polak w finale Roland Garros! Świetny występ w Paryżu

Andrzej AdamiecTenis
Tomasz Berkieta zagra w finale juniorskiego turnieju Roland Garros

Tomasz Berkieta awansował do finału juniorskiego turnieju Roland Garros. Polak w półfinale wielkoszlemowej imprezy pokonał Lorenzo Carboniego 7:6 (7:3), 4:6, 7:6 (10:4).

Pierwszy set tego pojedynku był bardzo wyrównany. Zarówno Polak, jak i jego rywal przegrali po jednym gemie serwisowym. Przez to o wyniku rywalizacji w pierwszej odsłonie musiał zadecydować tie-break. Chłodniejszą głowę zachował Berkieta, który wygrał partię 7:3.

W drugiej części meczu tenisiści również prezentowali zbliżony poziom. Tym razem szalę zwycięstwa na swoją stronę przechylił Lorenzo Carboni, wygrywając drugiego seta 6:4 i tym samym doprowadzając do wyrównania.

Kibice nie mogli narzekać na brak emocji również podczas ostatniej części meczu. Obaj zawodnicy mieli problemy z obronieniem swoich gemów serwisowych, przez co w trzecim secie zobaczyliśmy aż cztery przełamania. Carboni był blisko zwycięstwa, jednak Polak był w stanie obronić aż trzy piłki meczowe. Triumfatora w tej partii musiał wyłonić super tie-break, w którym lepszy okazał się tenisistka pochodzący z Warszawy. Berkieta wygrał partię 10:4 i tym samym zapewnił sobie awans do finału juniorskich zmagań na French Open.

Jego przeciwnikiem walce o puchar na wielkoszlemowym turnieju będzie Kaylan Bigun. Według informacji opublikowanych na oficjalniej stronie francuskiej imprezy, finał rywalizacji juniorów ma odbyć się w sobotę 8 czerwca.

Tomasz Berkieta - Lorenzo Carboni 7:6 (7:3), 4:6, 7:6 (10:4)