Niestety. Porażka Polaka w finale Roland Garros

Tomasz Berkieta przegrał w finale juniorskiego turnieju Roland Garros

Tomasz Berkieta przegrał w finale juniorskiego turnieju Roland Garros. Lepszy od Polaka okazał się Kaylan Bigun, który wygrał mecz w Paryżu 4:6, 6:3, 6:3.

Berkieta bardzo dobrze wszedł w ten pojedynek. Pochodzący z Warszawy zawodnik do wygrania pierwszego seta potrzebował zaledwie jednego przełamania. Wydawało się, że polscy kibice w sobotę będą mieli powód do świętowania, jednak rywal Polaka sprawił jednak, że na twarzach fanów warszawiaka pojawił się smutek.

Druga odsłona pojedynku należała do Amerykanina. Bigun był w stanie znaleźć odpowiedź na skuteczną grę przeciwnika. Wygrał jednego gema przy serwisie oponenta, tym samym doprowadzając do wyrównania w finale.

Pochodzący ze Stanów Zjednoczonych tenisista nie miał zamiaru zdejmować nogi z gazu. Berkieta szukał sposobu, by zatrzymać rywala, jednak Bigun bez większych problemów wygrywał kolejne gemy. W trzecim secie Polak został dwukrotnie przełamany. Dzięki temu Amerykanin przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę w finale juniorskiego turnieju Roland Garros.

Tomasz Berkieta - Kaylan Bigun 6:4, 3:6, 3:6