Copa America tuż-tuż. Meksyk sprawdził formę Brazylii

Piłkarze Brazylii w towarzyskim meczu przed Copa America, rozegranym w Kyle Field w Teksasie, pokonali Meksyk 3:2 (1:0). Zwycięskiego gola w doliczonym czasie gry zdobył 17-letni Endrick.

Trener Dorival Junior, który objął Brazylię w styczniu, postanowił dać odpocząć zawodnikom podstawowego składu, takim jak Vinicius Jr, Rodrygo i Raphinha. Zmiennicy wykorzystali okazję i już w 5. minucie Andreas Pereira zdobył bramkę z podania Savio.

Meksyk miał przewagę w posiadaniu piłki w pierwszej połowie, ale brakowało mu dokładnych zagrań, aby przetestować bramkarza Alissona Beckera. Ten zastąpił kontuzjowanego Edersona po tym, jak został wykluczony z gry z pękniętym oczodołem.

Canarinhos podwoili prowadzenie dziewięć minut po przerwie, gdy zagranie w pole karne trafiło do Gabriela Martinelliego, który wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem. Od tego momentu rywale ostro wzięli się do odrabiania strat. Julian Quinones (73.) strzelił gola po świetnym dośrodkowaniu Alexisa Vegi, a w doliczonym czasie gry Guillermo Martinez Ayala (90+2.) wyrównał stan meczu.

Jednak to 17-letni Endrick przypieczętował zwycięstwo Brazylii cztery minuty później, trafiając po dośrodkowaniu Viniciusa Jr, który wszedł na boisko jako zmiennik.

- Jestem bardzo wdzięczny Bogu za kolejną okazję do zdobycia bramki dla reprezentacji. Trenowaliśmy dobrze i mam nadzieję, że będziemy pracować jeszcze ciężej, bo naszym celem jest wygranie Copa America - powiedział po meczu Endrick. Nastolatek z Palmeiras 1 lipca zostanie zawodnikiem Realu Madryt.

Dziewięciokrotni triumfatorzy Copa America zmierzą się ze Stanami Zjednoczonymi w kolejnym towarzyskim meczu testowym, który odbędzie się w środę w Orlando na Florydzie.

Turniej Copa America odbędzie się w dniach 20 czerwca - 14 lipca w USA.