Od 14:14 do... 14:25! Nieprawdopodobna seria w meczu siatkarskiej Ligi Narodów (WIDEO)

Jan Kozamernik - pół seta w polu zagrywki...

Bułgaria przegrała ze Słowenią 0:3 w meczu Ligi Narodów siatkarzy. Do nietypowej sytuacji doszło w drugim secie tego spotkania. Bułgarzy dotrzymywali kroku rywalom do połowy seta, ale od stanu 14:14 punktowała już tylko jedna drużyna.

Pierwsza połowa tej partii była wyrównana i do stanu 14:14 nic nie wskazywało na siatkarską demolkę w tej partii. Zaczęło się dość niewinnie, od przestrzelonej zagrywki Bułgarów. Po chwili asa dołożył Jan Kozamernik, który pozostał w polu zagrywki do końca seta.

Trener Gianlorenzo Blengini szybko wykorzystał dwa czasy, ale jego wskazówki nie odmieniły gry Bułgarii. Słoweńcy dołożyli kilka bloków i pewnie zmierzali po zwycięstwo, które przypieczętował skutecznym atakiem Toncek Stern (14:25).

Słowenia kapitalnie prezentuje się w tegorocznej edycji Ligi Narodów. Wygrała siedem z ośmiu meczów i praktycznie zapewniła sobie awans do igrzysk olimpijskich. Bułgarzy prezentują się bardzo słabo, w dotychczasowych meczach zanotowali tylko dwa zwycięstwa.