Pewne zwycięstwo i awans Fręch. Nie dała rywalce wielu szans

Krystian NatońskiTenis
Magdalena Fręch z awansem do drugiej rundy turnieju WTA w Nottingham

Magdalena Fręch w pewnym stylu awansowała do drugiej rundy turnieju WTA w Nottingham. Polka w dwóch setach pokonała Japonkę Nao Hibino 6:1, 6:4 i zrewanżowała się za porażkę sprzed roku.

Dla naszej zawodniczki był to pierwszy mecz po nieudanym występie na French Open, gdzie odpadła już w pierwszej rundzie z Darią Kasatkiną. Polka w starciu z Hibino była zdecydowaną faworytką, a do zmagań w Wielkiej Brytanii przystąpiła rozstawiona z numerem piątym. "Jedynką" jest Ons Jabeur.

Już premierowy set pokazał, że Fręch posiada znaczącą przewagę nad Japonką, która w rankingu WTA plasuje się na 95. miejscu - o czterdzieści trzy lokaty niżej od Polki. Azjatka przegrała dwa gemy przy swoim serwisie i ostatecznie musiała pogodzić się z bolesnym dla niej wynikiem 1:6.

O wiele bardziej wyrównany przebieg miała druga odsłona. W niej Fręch przełamała rywalkę w trzecim gemie, co mogło zwiastować szybki koniec tego meczu. Tak się jednak nie stało, ponieważ Hibino zrewanżowała się Polce w kolejnym gemie.

Końcówka pojedynku była bardzo emocjonująca. Przy stanie 4:4 gema przy serwisie Japonki wygrała Fręch, która następnie miała aż trzy niewykorzystane piłki meczowe. Doszło do zaskakującego zwrotu akcji, ponieważ Hibino ze stanu 0:40 doprowadziła do break pointa, którego jednak nie umiała zamienić na triumf.

Ostatecznie Fręch wykorzystała piątego meczbola i wygrała drugą partię 6:4.

Warto zaznaczyć, że obie tenisistki rywalizowały ze sobą w ubiegłorocznym finale kwalifikacji do turnieju głównego w Miami. Wówczas to reprezentantka Kraju Kwitnącej Wiśni zwyciężyła 6:4, 7:6. Polce zatem udał się rewanż.

Fręch w walce o ćwierćfinał zagra z Tatjaną Marią lub Emilianą Arango.

Magdalena Fręch - Nao Hibino 6:1, 6:4