Klasyfikacja medalowa Rzym 2024. Ile medali zdobyli polscy lekkoatleci? ME w lekkoatletyce - medale

Jakub ŻelepieńInne
Ile medali zdobyli polscy lekkoatleci w Rzymie?

Jak wygląda klasyfikacja medalowa ME w lekkoatletyce? Zdominowali ją gospodarze, Włosi, którzy łącznie zdobyli aż 24 krążki. Nie mieli sobie równych - druga w kolejności Francja wywalczyła aż o osiem mniej. A ile medali zdobyli Polacy? Sprawdź poniżej.

Mistrzostwa rozpoczęły się w piątek 7 czerwca. Do Rzymu pojechała 96-osobowa reprezentacja Polski. Przed imprezą niektórzy eksperci odważnie zapowiadali, że "Biało-Czerwoni" mają realną szansę na kilkanaście medali. Rzeczywistość okazała się mniej optymistyczna, ale trzeba pamiętać, że w tym roku ME wcale nie były najważniejszymi zawodami sezonu. Tą bez wątpienia są paryskie igrzyska.

W związku z tym wielu naszych reprezentantów potraktowało imprezę w Rzymie jako element przygotowań do turnieju olimpijskiego. Niektórzy dopiero budują formę, inni doleczają kontuzje czy urazy. Tak czy inaczej kilka medali udało się Polakom wywalczyć.

ME lekkoatletów: Klasyfikacja medalowa. Ile medali zdobyli Polacy w Rzymie?

Łącznie polscy lekkoatleci zdobyli w Rzymie sześć medali. To dwa złote (Wojciech Nowicki i Natalia Kaczmarek), dwa srebrne (Ewa Swoboda i Anita Włodarczyk) i dwa brązowe (Pia Skrzyszowska i Michał Haratyk). Taki dorobek zapewnił naszym dziewiąte miejsce w klasyfikacji medalowej.

Zestawienie wygrali gospodarze - Włosi - którzy wywalczyli aż 24 krążki. Na ten wynik złożyło się 11 złotych, dziewięć srebrnych i cztery brązowe medale.

Kolejna edycja mistrzostw Europy odbędzie się w sierpniu 2026 roku w Birmingham. Dwa lata później – w czerwcu 2028 roku – gospodarzem imprezy będzie Stadion Śląski.