Polki znowu zwycięskie! Horror w pierwszym secie

Polki wygrały w Lidze Narodów z Dominikaną 3:0

Reprezentacja Polski siatkarek wróciła na zwycięską ścieżkę w Lidze Narodów po porażce z Brazylią 1:3. Tym razem podopieczne Stefano Lavariniego pokonały Dominikanę 3:0. Najwięcej emocji dostarczył kibicom pierwszy set, który zakończył się wynikiem 33:31!

Biało-czerwone były zdecydowanymi faworytkami w konfrontacji z niżej notowaną Dominikaną, ale nikt nie wiedział, jak nasze siatkarki zaprezentują się po bardzo trudnym starciu z Brazylią. Przegrana z "Canarinhos" 1:3 była dopiero premierowym niepowodzeniem w tegorocznej edycji VNL.

Jak się okazało, nasze siatkarki wyszły na parkiet niesamowicie zdeterminowane z towarzyszącą im sportową złością. Dominikanki, które przed tym spotkaniem miały mizerny bilans trzech zwycięstw i aż siedmiu porażek, postawiły jednak twarde warunki w pierwszym secie.

Początek spotkania tego nie zwiastował, ponieważ Polki wyszły na wysokie prowadzenie 5:1. Rywalki szybko doprowadziły do remisu 8:8. W środkowej fazie ekipa biało-czerwonych znowu odskoczyła na kilka "oczek" i gdy wydawało się, że tym razem nie uda się tego zmarnować, byliśmy świadkami skuteczniej pogoni Dominikany.

Konieczna była gra na przewagi. W niej zespół z Ameryki Środkowej miał nawet trzy piłki setowe. W końcówce przypomniała jednak o sobie Magdalena Stysiak, która popisała się skutecznym atakiem z sytuacyjnej piłki, a następnie skutecznym blokiem popisała się Magdalena Jurczyk.

Jeżeli ktoś myślał, że kolejne partie również będą tak zacięte, musiał mocno się zdziwić. Polki rozkręcały się z każdą akcją. W drugiej odsłonie gra faktycznie była wyrównana, ale tyko do stanu 16:14 dla Polek. Wówczas podopieczne Lavariniego wypracowały sobie większą przewagę, wygrywając ostatecznie 25:20.

Trzeci set to już kompletna dominacja Polek, o czym najlepiej świadczy wynik 9:1. Nasze siatkarki w pełni kontrolowały przebieg wydarzeń, a Dominikanki było stać jedynie na pojedyncze udane akcje. Finalnie udało im się zdobyć tylko 16 punktów.

Polska wygrywa dziewiąty mecz w Lidze Narodów i zajmuje drugie miejsce w tabeli za niepokonaną Brazylią. Biało-czerwone w Hongkongu zagrają jeszcze 15 czerwca z Tajlandią oraz 16 czerwca z Chinami, a następnie wezmą udział w turnieju finałowym w Bangkoku.

Polska - Dominikana 3:0 (33:31, 25:20, 25:16)