Włodarczyk tym razem poza podium. Skrzyszowska wycofała się z finału

Anita Włodarczyk wynikiem 70,57 zajęła czwarte miejsce w rzucie młotem w lekkoatletycznym mityngu Paavo Nurmi Games w fińskim Turku. Wygrała mistrzyni świata Camryn Rogers z Kanady (73,36) przed Finką Silją Kosonen (71,67) i Dunką Katrine Koch Jakobsen (70,57).

Mistrzyni Europy z Rzymu Włoszka Sara Fantini rzuciła 69,45 i uplasowała się na piątej pozycji.

Pia Skrzyszowska czasem 12,70 zakwalifikowała się do finałowego biegu na 100 m przez płotki, ale ostatecznie nie wzięła w nim udziału. Amerykanka Nia Ali triumfowała czasem 12,48, a druga Nadine Visser wyrównała własny rekord Holandii - 12,51.

Reprezentant Włoch Marcell Jacobs wygrał bieg na 100 m czasem 9,92. To najlepszy wynik mistrza olimpijskiego z Tokio od 2021 roku. Drugi Chituru Ali poprawił rekord życiowy na 9,96. Ci dwaj reprezentanci Włoch zajęli również czołowe miejsca w zakończonych 12 czerwca mistrzostwach Europy w Rzymie, gdzie zdobyli także złoty medal w sztafecie 4x100 m.