Drugie zwycięstwo Niemców! Gospodarze Euro 2024 pewni awansu do fazy pucharowej

Reprezentacja Niemiec wygrała drugi mecz na Euro 2024 i zapewniła sobie awans do fazy pucharowej turnieju. Gospodarze zmagań pokonali w Stuttgarcie Węgrów 2:0. Gole dla zespołu Juliana Nagelsmanna strzelili Jamal Musiala i Ilkay Gundogan.

Nasi zachodni sąsiedzi wyszli na prowadzenie w 22. minucie gry. Gundogan wygrał walkę o pozycję w polu karnym z Willym Orbanem. Następnie zagrał do znajdującego się przed bramką Musiali. Piłkarz Bayernu Monachium oddał strzał, po którym piłka odbiła się jeszcze od jednego z węgierskich obrońców i wpadła do siatki.

Zawodnicy Marco Rossiego mogli odpowiedzieć cztery minuty później. Świetnie z rzutu wolnego uderzył Dominik Szoboszlai, ale fantastyczną interwencją popisał się Manuel Neuer. Tuż przed przerwą na 2:0 mógł podwyższyć Musiala. Strzelec pierwszego gola uderzał z okolicy 16 metra, ale futbolówka nieznacznie minęła słupek bramki Petera Gulacsiego. Kilkadziesiąt sekund później Węgrzy odpowiedzieli za sprawą strzału głową Orbana, który efektownie obronił Neuer. Piłkę do bramki dobił Roland Sallai, ale gol nie został uznany. Okazało się, że Orban był na pozycji spalonej. Potwierdziła to analiza VAR. Niemcy zeszli na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem.

Kolejną dogodną okazję do zdobycia bramki piłkarze trenera Nagelsmanna stworzyli sobie w 55. minucie gry. Dwa strzały w jednej akcji obronił jednak Gulacsi. Gospodarze Euro 2024 w końcu dopięli swego w 67. minucie spotkania. Maximilian Mittelstadt z lewego skrzydła zagrał piłkę w pole karne. Tam znalazł się Gundogan, który zgubił krycie i płaskim strzałem skierował piłkę do siatki.

W końcówce spotkania Węgrzy szukali gola kontaktowego, lecz za każdym razem brakowało im kropki nad "i". Niemcy również co jakiś czas zagrażali bramce Gulacsiego, ale wynik meczu już się nie zmienił. Drużyna trenera Nagelsmanna wygrała po raz drugi na Euro 2024, natomiast Węgrzy zapisali na swoim koncie drugą porażkę.

Niemcy - Węgry 2:0 (1:0)

Bramki: Musiala 22, Gundogan 67

Żółta kartka - Niemcy: Antonio Ruediger, Maximilian Mittelstadt. Węgry: Barnabas Varga.

Sędzia: Danny Makkelie (Holandia).

Niemcy: Manuel Neuer - Joshua Kimmich, Antonio Ruediger, Jonathan Tah, Maximilian Mittelstadt - Jamal Musiala (72. Chris Fuhrich), Robert Andrich (72. Emre Can), Ilkay Guendogan (84. Deniz Undav), Toni Kroos, Florian Wirtz (58. Leroy Sane) - Kai Havertz (58. Niclas Fuellkrug).

Węgry: Peter Gulacsi - Attila Fiola, Willi Orban, Marton Dardai - Bendeguz Bolla (75. Martin Adam), Adam Nagy (64. Laszlo Kleinheisler), Andras Schafer, Milos Kerkez (75. Zsolt Nagy) - Roland Sallai (87. Kevin Csoboth), Barnabas Varga (87. Daniel Gazdag), Dominik Szoboszlai.